close
آخرین مطالب
 • تبلیغ شما در اینجا
 • طراحی سایت شخصی
 • طراحی سایت فروشگاهی
 • طراحی سیستم وبلاگدهی
 • سیستم سایت ساز اسلام بلاگ
 • مگا برد - پلتفرم خرید اینترنتی قطعات موبایل مگابرد
 • loading...
  YourAds Here YourAds Here

  سایت اخبار و سیم کارت

  بازدید : 13
  سه شنبه 9 خرداد 1402 زمان : 12:05

  این روز ها بسیاری از مردم به دنبال خرید سیم کارت های دائمی همراه اول هستند اما به خاطر اینکه قیمت این سیم کارت ها بسیار بالا است همه مردم توان خریدن این سیم کارت ها را دارند به همین دلیل بسیاری از افراد جامعه با توجه به بودجه ایی که دارند از سیم کارت های اعتباری همراه اول استفاده می کنند.خوبی سیم کارت های اعتباری در این است که می توان مدیریت هزینه کرد که بسیار برای افراد جامعه مهم هستند اما از طرفی هم اتمام زود هزینه های این سیم کارت ها برای افراد جامعه بسیار ناراحت کننده است و هر از گاهی باعث ایجاد مشکلات برای افراد جامعه شده است .برای همین بعضیی از افراد به دنبال دائمی کردن سیم کارت های خود هستند تا بتوانند که در همه جا و بدون استرس پایان یافتن هزینه سیم کارت ها بتوانند که به راحتی با دوستان خود ارتباط برقرار کنند

  این طرح که با در نظر گرفتن نیازهای مشترکین و در راستای کاهش دردسرهای خرید سیم کارت جدید می باشد؛ به مشترکین اعتباری همراه اول این امکان را می دهد تا بدون خرید سیم کارت جدید و تغییر شماره، سیم کارت اعتباری فعلی خود را به سیم کارت دائمی تبدیل کنند.

  نحوه تبدیل سیم کارت اعتباری همراه اول به دائمی

  اگر مشترک اعتباری همراه اول هستید و تمایل دارید سیم کارت فعلی خود را به یک سیم کارت با ارزش دائمی همراه اول تبدیل کنید می توانید از روش های زیر استفاده کنید:

  1. مراجعه به اپلیکیشن همراه من

  این روش به عنوان راحت ترین روش تبدیل سیم کارت اعتباری همراه اول به دائمی شناخته می شود که بر اساس آن مشترکین دارای گوشی های هوشمند اندروید باید از آخرین نسخه اپلیکیشن همراه من استفاده کنند. برای این کار مشترک باید بعد از وارد شدن به اپلیکیشن همراه من در بخش" خدمات" گزینه "خدمات سیم کارت" را انتخاب نمایند. سپس با انتخاب گزینه" تبدیل به دائمی،" مراحل تبدیل سیم کارت اعتباری به دائمی را تکمیل نماید.

  2. فروشگاه آنلاین همراه اول

  یکی دیگر از روش های آسان برای تبدیل سیم کارت اعتباری به دائمی مراجعه به فروشگاه آنلاین همراه اول می باشد که بر اساس آن مشترک اعتباری بعد از ورود به فروشگاه آنلاین همراه اول باید مراحل زیر را به ترتیب طی نماید:

  • انتخاب منوی تبدیل اعتباری به دائمی
  • وارد نمودن شماره تلفن اعتباری
  • ارسال رمز یکبار مصرف
  • مطالعه و تایید قوانین و شرایط
  • ارسال تاییدیه جهت کسر هزینه تبدیل از مبلغ اعتبار

  3. مراجعه به مراکز فروش و خدمات حضوری

  در این روش لازم است؛ مالک اصلی سیم کارت اعتباری همراه اول با در دست داشتن کارت ملی و سیم کارت فعال به یکی از مراکز فروش و خدمات حضوری همراه اول مراجعه نموده و با تکمیل فرم های مربوطه درخواست خود را ثبت نماید.

  هزینه تبدیل سیم کارت اعتباری به دائمی

  بر اساس اعلام اپراتور همراه اول، هزینه تبدیل سیم کارت اعتباری همراه اول به دائمی طبق رفتار مصرفی کاربر تعیین می گردد که حداکثر این مبلغ 1،000،000 ریال (صد هزار تومان ) می باشد که از این مبلغ 360،000 ریال ( سی و شش هزار تومان ) بابت تضمین پرداخت در نظر گرفته می شود.

  بسته خوش آمد تبدیل سیم کارت اعتباری به دائمی

  اپراتور همراه اول برای تشویق مشترکین اعتباری برای استفاده از این طرح، یک بسته خوش آمد نیز در نظر گرفته است که شامل 30 گیگابایت اینترنت به مدت یک ماه از زمان فعال سازی می باشد.

  شرایط و قوانین مهم :

  v مشترکین اعتباری همراه اول که از سیم کارت های دیتا، درسا، انارستان، سازمانی، گردشگری، زائر، حقوقی، همگانی و روستایی استفاده می کنند، امکان تبدیل سیم کارت اعتباری خود به دائمی را ندارند.

  v فقط امکان تبدیل شماره اعتباری فعال وجود دارد و سیم کارت هایی که هنوز فعال نشده اند یا دچار قطعی و مشکلاتی از این قبیل هستند را نمی توان به شماره دائم تبدیل کرد.

  v پس از تبدیل سیم کارت اعتباری، مشترک تا 6 ماه امکان فروش و یا نقل و انتقال سیم کارت دائم خود را نخواهد داشت.

  v هزینه تبدیل شماره تلفن همراه اول از اعتبار مشترک کسر می گردد؛ بنابراین باید به صورت اعتبار اصلی در حساب مشترک باشد. در صورت داشتن اعتبار بیش از هزینه تبدیل شماره تلفن همراه، مبلغ مذکور در اولین دوره صورت حساب، به حساب بستانکاری مشترک انتقال خواهد یافت.

  v فقط صاحب امتیاز تلفن همراه که نام او در سیستم اطلاعات مشترکین ثبت شده باشد، مجاز به تبدیل شماره همراه از اعتباری به دائمی می باشد. در صورتی که شخصی غیر از مشترک نسبت به این امر اقدام نماید، شرکت ارتباطات سیار ایران موظف به بازگرداندن شماره به حالت اعتباری ( بدون پرداخت هزینه های تبدیل) بوده و شخص متخلف مسئولیت حقوقی و کیفری در خصوص تلفن همراهی که به طور غیر مجاز تبدیل وضعیت شده را خواهد داشت. بنابراین فرد خاطی باید ضمن جبران خسارت های مالی وارده به مشترک و همراه اول، در برابر شرکت ارتباطات سیار ایران، مراجع قانونی و به ویژه مشترک تلفن همراه راسا مسئول و پاسخگو باشد.

  v فقط سیم کارت هایی را می توان به سیم کارت دائم تبدیل کرد که حداقل 6 ماه از زمان فعال سازی آنها گذشته باشد.

  v پس از تبدیل سیم کارت اعتباری همراه اول به دائمی، امکان تبدیل مجدد سیم کارت به حالت اعتباری وجود ندارد.

  v در صورتی که در زمان تبدیل، بسته مصرفی فعال با مدت زمان و حجم باقی مانده در سیم کارت اعتباری وجود داشته باشد و امکان ارائه بسته به شماره تلفن همراه دائمی مشترک وجود داشته باشد، انتقال بسته صورت می پذیرد. اعتبار هدیه انواع شارژ مانند شارژ جوانان، بانوان، شارژ فوق العاده و همچنین سرویس چتر اضطراری، جمعه های رویایی، بسته های دلخواه شامل این بخش نمی شود.

  v پس از تبدیل سیم کارت اعتباری همراه اول به سیم کارت دائمی همراه اول کلیه قوانین حاکم بر سیم کارت های دائمی مانند چرخه عمر سیم کارت ( سلب امتیاز، استرداد، ودیعه، قطع و ... ) برای این دسته از مشترکین نیز اجرایی می شود.

  v فرآیند تبدیل سیم کارت اعتباری همراه اول به دائمی، نیازمند زمان است و پایان یافتن این روند از طریق پیامک به اطلاع مشترک خواهد رسید. به همین خاطر در طول این دوره به دلیل عدم اتمام فرآیند تبدیل، هزینه های اینترنت مشترک به صورت آزاد حساب می شود. پس لازم است؛ تا زمان دریافت پیامک همراه اول، مشترک هزینه های خود را به درستی مدیریت نماید.

  24 ساعت پس از تبدیل سیم کارت اعتباری همراه اول به دائمی، امکان مشاهده و یا پرداخت صورت حساب و یا فعال سازی سرویس های مختلف از درگاه هایی مانند # 10 * ، # 1 * و همچنین سامانه 9990 وجود دارد.

  منبع : سایت خرید و فروش سیم کارت رندباز
  علائم و نشانه های اضطراب که باید به آن توجه کنیم
  بازدید : 3
  يکشنبه 7 خرداد 1402 زمان : 12:49

  این روز ها شاید دیگر کسی نباشد که اسم همراه اول را نشناسد و یا از سیم کارت های اعتباری و دائمی همراه اول استفاده نکرده باشد. اما این روز ها سیم کارت های دائمی همراه اول به خصوص سیم کارت های 0912 این اپراتور بسیار با رقم های عجیب خرید و فروش می شود و بسیاری از مردم هم این سیم کارت ها را برای سرمایه گذاری استفاده می کنند که می تواند برای آنها جذاب باشد.این روز ها بسیاری از افراد به دنبال سرمایه گذاری هستند و شاید بهترین بازار به نظر انها بازار سیم کارت باشد تا افراد جامعه بتوانند پولشان را دو برابر کنند.اما اگر با بازار سیم کارت آشنا نیستند بهتر است از روش های معمول برای برای افزایش سرمایه استفاده کنند. در کل سیم کارت های همراه اول به خصوص 0912 همیشه محبوب بوده و برای همین با قیمتهای بسیار بالا خرید و فروش می شود

  با شروع سال نو به طور معمول هر سال قیمت همه کالاها در کشور افزایش می یابد، به همین خاطر افزایش قیمت سیم کارت خصوصا سیم کارت دائمی 0912 روند صعودی داشته، به طوری که به نقل از بازار خبرگزاری علم و فناوری آنا، کد یک سیم کارت دائمی 0912 با قیمت 120 میلیارد تومان به فروش رسیده است!

  قطعا شما هم مانند بسیاری از افراد با شنیدن چنین خبرهایی شوکه شده اید و از خود می پرسید؛ چگونه یک سیم کارت می تواند تا این حد با ارزش باشد؟ البته چنین قیمت های نجومی و شوکه کننده ای مربوط به شماره های خاص و منحصر بفرد همراه اول هستند که معمولا تعداد آنها به انگشتان دست هم نمی رسد؛ ولی این بدان معنی نیست که سرمایه گذاری بر روی سیم کارت دائمی 0912 صحیح و پر سود نباشد.

  مزایای سرمایه گذاری بر روی سیم کارت دائمی 0912

  از نظر کارشناسان مزایای سرمایه گذاری بر روی سیم کارت دائمی 0912 قابل مقایسه با سرمایه گذاری های معمول بر روی سکه و طلا نمی باشد و از بسیاری لحاظ با آنها متفاوت است.

  به طور کلی مزایای سرمایه گذاری بر روی سیم کارت دائمی 0912 را می توان در موارد زیر خلاصه نمود:

  • پیش شماره 0912 به عنوان یکی از پرطرفدارترین و محبوب ترین سیم کارت های موجود در بازار، در هر زمان متقاضی زیادی دارد. به طوری که هر وقت قصد فروش داشته باشید، به راحتی می توانید آن را به پول نقد تبدیل کنید.
  • در طول سی سال ظهور سیم کارت دائمی 0912، قیمت این سیم کارت همواره روند صعودی داشته و با افزایش تورم، ارزش آن افزایش یافته است. بررسی ها نشان می دهد؛ در شرایطی که قیمت سیم کارت دائمی 0912 بنا به دلایلی مانند افزایش قیمت دلار، بالا رفته باشد، بعد از پایین آمدن قیمت ارز، قیمت سیم کارت دائمی 0912 بدون هیچ تغییری حفظ خواهد شد.
  • با توجه به این که سیم کارت دائمی 0912 از تنوع قیمت زیادی برخوردار هستند، شما می توانید تقریبا با هر بودجه ای یک سیم کارت دائمی 0912 تهیه کنید.
  • یکی از مهم ترین تفاوت های سرمایه گذاری بر روی سیم کارت دائمی 0912 نسبت به سایر سرمایه گذاری ها، امکان استفاده از آن می باشد. مثلا سکه و طلای آب شده جزء سرمایه هایی هستند که قابل استفاده نبوده و باید از آنها نگهداری کرد.
  • با توجه به این که تقریبا تمام پیش شماره های سیم کارت دائمی 0912 عرضه شدند و شماره جدیدی با این پیش شماره عرضه نمی گردد، قطعا سرمایه گذاری بر روی این سیم کارت با پیش شماره های محدود یک سرمایه گذاری پر سود خواهد بود که نه تنها ارزش ریالی بالایی دارند، بلکه شرایط فروش آن نیز به راحتی امکان پذیر است.
  • سرمایه گذاری بر روی سیم کارت دائمی 0912 ریسک نگهداری ندارد، زیرا در صورت سرقت رفتن یا گم شدن به راحتی می توانید با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت، سیم کارت قبلی را سوزانده و یک خط جدید تهیه کنید.

  قیمت های اعلامی سیم کارت دائمی 0912 در سال 1402

  در هر صورت اگر تمایل دارید تا با خرید یک سیم کارت دائمی 0912 یک سرمایه گذاری پر سود را تجربه کنید؛ می توانید با بررسی شماره ها در مراکز خرید و فروش معتبر، نسبت به انتخاب شماره مناسب و اقتصادی اقدام نمایید.

  به طور کلی نوسان قیمت سیم کارت دائمی 0912 در سال 1402 در بازار به شرح ذیل می باشد:

  نوع کد

  نوسان قیمت

  کد یک

  از 96 میلیون تومان تا 120 میلیارد تومان

  کد دو

  از 35 میلیون تومان تا 5 میلیارد تومان

  کد سه

  از 33 میلیون تومان تا 3 میلیارد و 300 میلیون تومان

  کد چهار

  از 23 میلیون تومان تا 2 میلیارد تومان

  کد پنج

  از 21 میلیون تومان تا 45 میلیارد تومان

  کد شش

  از 17 میلیون تومان تا 1 میلیارد تومان

  کد هفت

  از 17 میلیون تومان تا یک میلیارد و 500 میلیون تومان

  کد هشت

  از 15 میلیون تومان تا 9 میلیارد تومان

  کد نه

  از 10 میلیون تومان تا 344 میلیون تومان

  کد صفر

  از 33 میلیون تومان تا 1 میلیارد و 200 میلیون تومان

  علت نوسان قیمت سیم کارت دائمی 0912 چیست؟

  علت نوسان قیمت و اختلاف فاحش میلیاردی در قیمت های اعلامی در جدول فوق، ارتباط مستقیم با عوامل تاثیرگذار بر قیمت سیم کارت دائمی 0912 دارد. به طور کلی سیم کارت دائمی 0912 بر اساس نوع کد، میزان کارکرد و میزان رندی شماره قیمت گذاری می شوند که در یک کد مشخص هر چه شماره رند تر و میزان کارکرد کمتر باشد، قیمت بالاتر خواهد بود.

  نوسان قیمت در کدهای مختلف نیز به میزان محبوبیت هر پیش شماره بر می گردد که در سیم کارت دائمی 0912 کد یک محبوب ترین و معتبرترین پیش شماره در بازار می باشد که بسیار مورد توجه پزشکان، وکلا، مدیران و افرادی که به نوعی به دنبال کسب اعتبار هستند؛ می باشد. هر چند که همه کدهای سیم کارت دائمی 0912 معتبر و با ارزش می باشند، ولی قطعا خرید شماره های رند، پرسودتر می باشد که در یک بازه زمانی کوتاه، افزایش قیمت بیشتری را تجربه می کند.

  از کجا سیم کارت دائمی 0912 بخرم؟

  به طور کلی قیمت های اعلامی در جدول فوق، کاملا تقریبی بوده و قطعا می توان سیم کارت هایی با قیمت هایی بیشتر یا کمتر پیدا کرد که برای این کار لازم است به مراکز و وب سایت های معتبر خرید و فروش سیم کارت مانند رندباز مراجعه کنید. زیرا این مراکز به علت قابل اعتماد بودن، به عنوان یک مرجع قیمت گذاری سیم کارت شناخته می شوند و روزانه هزاران بازدید کننده دارند؛ که همین امر تعداد سیم کارت هایی که در لیست فروش قرار می گیرد را بسیار زیاد و متنوع می سازد و به خریدار این فرصت را می دهد تا با بررسی دقیق، بهترین و مناسب ترین سیم کارت مربوط به خود را خریداری نمایید.

  علاوه بر این با توجه به پرسود بودن این بازار، تعداد کلاهبرداری ها و تخلفاتی که توسط سودجویان انجام می شود، بسیار زیاد است که این موضوع نیز به نوعی اهمیت خرید از یک مرکز معتبر مانند رندباز را افزایش می دهد. قیمت گذاری اصولی و حرفه ای در وب سایت رندباز به خریداران این امکان را می دهد تا به راحتی و با صرف اندکی وقت، یک سیم کارت دائمی 0912 با قیمت مناسب و اقتصادی تهیه نمایند.

  منبع : سایت خرید و فروش سیم کارت رندباز  روش های استعلام و پرداخت سریع خلافی
  بازدید : 6
  شنبه 6 خرداد 1402 زمان : 13:14

  در زمان گذشته ارتباط افراد در راه های دور بسیار سخت بود افراد جامعه سعی می کردند که بیش تر با همشهریان خود آشنا شوند اما این روز ها با توجه به پیشرفت تکنولوژی و آمدن اینترنت و گوشی های هوشمند افراد توانسته اند حتی با آدمیان در سراسر جهان آشنا شوند و حتی با هم دیگر دوست شوند. اینترنت در زمانه امروز بسیار کاربردی است و افراد جامعه هم اکثر کارشان را با اینترنت انجام می دهند که وقت شان را کمتر تلف می کنند.اپراتور های سیم کارت برای کاربرنشان بسته های اینترنتی را فراهم آورده اند و تحت عناوین مختلف به فروش می رسانند. با توجه به استقبال گسترده ایی که مردم برای خرید بسته های اینترنت داشته اند و اپراتور های سیم کارت هم بسته های اینترنت را به خوبی ارائه داده اند اما در این مطلب نگاهی اختصاصی به بسته های بلند مدت اپراتورها خواهیم داشت.

  بسته های بلند مدت در اپراتورهای مختلف

  بعد از فروردین 1401 که به یکباره قیمت اینترنت افزایش قابل توجهی داشت، بسیاری از بسته های بلند مدت اپراتورهای پرطرفدار مانند همراه اول و ایرانسل حذف گردید یا در برخی موارد هدیه های تخصیص داده شده به بسته ها لغو شد. به همین خاطر تغییرات اساسی در قیمت و نوع بسته های بلند مدت ایجاد شد.

  در حال حاضر بسته های بلند مدت اپراتورها را می توان در گروه های زیر دسته بندی کرد:

  1. بسته های اینترنت یک ماهه

  بسته های اینترنت یک ماهه اپراتورهای همراه اول، ایرانسل، رایتل و شاتل موبایل

  نام اپراتور

  نوع بسته

  هدیه

  قیمت

  همراه اول

  1 گیگا بایت

  100 مگابایت صبحانت

  10،400 تومان

  2 گیگا بایت

  200 مگا بایت صبحانت

  13،900 تومان

  2 گیگا بایت (ویژه مشترکین جدید )

  -

  10،400 تومان

  3 گیگا بایت

  -

  19،000 تومان

  3 گیگا بایت (ویژه مشترکین جدید )

  -

  12،400 تومان

  4 گیگا بایت

  -

  21،300 تومان

  5 گیگا بایت

  -

  23،600 تومان

  5 گیگا بایت (ویژه مشترکین جدید )

  -

  15،400 تومان

  7 گیگا بایت

  -

  28،200 تومان

  7 گیگابایت (ویژه مشترکین جدید )

  -

  18،400 تومان

  12 گیگابایت صبحانت ( 6 صبح تا 12 ظهر )

  -

  10،000 تومان

  ایرانسل

  1 گیگا بایت

  -

  10،500 تومان

  2 گیگا بایت

  -

  14،000 تومان

  3 گیگا بایت

  -

  19،000 تومان

  4 گیگا بایت

  -

  21،300 تومان

  5 گیگا بایت

  -

  23،600 تومان

  7 گیگا بایت

  -

  28،200 تومان

  7 گیگابایت( 6 صبح تا 12 ظهر )

  -

  7،500 تومان

  10 گیگابایت( 6 صبح تا 12 ظهر )

  -

  9،000 تومان

  30 گیگابایت ( 2 تا 7 صبح)

  -

  9،000 تومان

  رایتل

  1 گیگا بایت

  -

  9،900 تومان

  2 گیگا بایت

  -

  13،500 تومان

  3 گیگا بایت

  -

  17،900 تومان

  4 گیگا بایت

  -

  19،900 تومان

  5 گیگا بایت

  -

  21،900 تومان

  7 گیگا بایت

  -

  24،900 تومان

  10 گیگابایت

  -

  28،900 تومان

  15 گیگابایت ( ویژه رایتل من )

  -

  39،900 تومان

  20 گیگابایت ( ویژه رایتل من )

  -

  49،900 تومان

  شاتل موبایل

  500 مگا بایت

  -

  5،500 تومان

  850 مگا بایت

  -

  9،000 تومان

  1 گیگا بایت

  -

  9،500 تومان

  1 گیگا بایت

  100 دقیقه مکالمه شاتل موبایلی + 100 پیامک شاتل موبایلی + 100دقیقه مکالمه برون شبکه + 100 پیامک برون شبکه

  12،000 تومان

  2 گیگا بایت

  -

  12،900 تومان

  2 گیگا بایت

  100 دقیقه مکالمه شاتل موبایلی + 100 پیامک شاتل موبایلی + 100دقیقه مکالمه برون شبکه + 100 پیامک برون شبکه

  12،000 تومان

  5/2 گیگابایت

  مکالمه درون شبکه نامحدود

  16،000 تومان

  3 گیگا بایت

  -

  17،000 تومان

  4 گیگا بایت

  -

  19،200 تومان

  4 گیگا بایت

  200 دقیقه مکالمه شاتل موبایلی + 200 پیامک شاتل موبایلی + 200 دقیقه مکالمه برون شبکه + 200 پیامک برون شبکه

  25،500 تومان

  4 گیگابایت اینترنت همراه + 20 گیگابایت اینترنت ثابت

  -

  70،000 تومان

  7 گیگا بایت

  -

  27،500 تومان

  10 گیگابایت اینترنت همراه + 30 گیگابایت اینترنت ثابت

  -

  119،000 تومان

  10 گیگابایت

  -

  33،000 تومان

  20 گیگابایت

  -

  68،000 تومان

  40 گیگابایت

  -

  98،000 تومان

  50 گیگابایت همراه + 30 گیگابایت اینترنت ثابت

  -

  290،000 تومان

  70 گیگابایت

  -

  210،000 تومان

  نگاهی اجمالی به جدول فوق نشان می دهد که مشترکین سیم کارت دائمی و اعتباری همه اپراتورها برای انتخاب بسته های یک ماهه حق انتخاب بسیار زیادی دارند که این امکان را به آنها می دهد تا با مقایسه قیمت ها، بهترین بسته مورد نیاز خود را فعال نمایند.

  2. بسته های اینترنت 2 ماهه

  بسته های اینترنت 2 ماهه اپراتورهای همراه اول، ایرانسل، رایتل و شاتل موبایل

  نام اپراتور

  نوع بسته

  هدیه

  قیمت

  همراه اول

  12 گیگابایت

  -

  46،000 تومان

  ایرانسل

  10 گیگابایت

  -

  36،000 تومان

  رایتل

  12 گیگابایت

  -

  42،000 تومان

  20 گیگابایت ( ویژه رایتل من )

  -

  68،000 تومان

  شاتل موبایل

  20 گیگابایت

  -

  70،000 تومان

  آنچه در جدول فوق قابل تامل است، عدم تنوع حجمی در بسته های ارائه شده؛ می باشد که به نوعی کاربر را مجبور می کند در صورت نیاز تنها از یک بسته استفاده نماید.

  3. بسته های اینترنت 3 ماهه

  بسته های اینترنت 3 ماهه اپراتورهای همراه اول، ایرانسل، رایتل و شاتل موبایل

  نام اپراتور

  نوع بسته

  هدیه

  قیمت

  همراه اول

  اپراتور همراه اول بسته 3 ماهه ارائه نمی کند.

  ایرانسل

  اپراتور ایرانسل بسته سه ماهه ارائه نمی کند.

  رایتل

  15 گیگابایت

  -

  55،000 تومان

  25 گیگابایت ( ویژه رایتل من )

  -

  75،000 تومان

  شاتل موبایل

  3 گیگا بایت ماهیانه یک گیگا بایت

  300 دقیقه مکالمه شاتل موبایلی + 300 پیامک شاتل موبایلی + 300 دقیقه مکالمه برون شبکه + 300 پیامک برون شبکه

  33،000 تومان

  6 گیگا بایت

  -

  33،000 تومان

  6 گیگابایت ماهانه 2 گیگابایت

  300 دقیقه مکالمه شاتل موبایلی + 300 پیامک شاتل موبایلی + 300 دقیقه مکالمه برون شبکه + 300 پیامک برون شبکه

  39،900 تومان

  6 گیگابایت اینترنت همراه

  30 گیگا بایت ثابت + 300 دقیقه مکالمه برون شبکه ماهی 100 دقیقه + 300 پیامک برون شبکه ماهی 100 عدد

  112،000 تومان

  8 گیگا بایت

  -

  33،500 تومان

  10 گیگابایت

  -

  37،900 تومان

  30 گیگابایت ثابت

  -

  119،000 تومان

  12 گیگابایت

  -

  44،000 تومان

  12 گیگابایت ( ماهیانه 4 گیگابایت )

  300 دقیقه مکالمه شاتل موبایلی + 300 پیامک شاتل موبایلی + 300 دقیقه مکالمه برون شبکه + 300 پیامک برون شبکه

  59،000 تومان

  17 گیگا بایت اینترنت همراه

  40 گیگابایت اینترنت ثابت + 1000 دقیقه مکالمه درون شبکه

  170،000 تومان

  20 گیگابایت

  -

  75،000 تومان

  بررسی جدول فوق نشان می دهد که برعکس اپراتور همراه اول و ایرانسل که بسته سه ماهه ارائه نمی کنند، کاربران سیم کارت دائمی رایتل و سیم کارت اعتباری رایتل و شاتل موبایل می توانند از بسته های ارائه شده ی این دو اپراتور استفاده نمایند. شایان ذکر است که بسته های سه ماهه ارائه شده از سوی شاتل موبایل هم از نظر حجم و هم از نظر قیمت، از تنوع بالایی برخوردارند.

  4. بسته های اینترنت 4 ماهه

  بسته های اینترنت 4 ماهه اپراتورهای همراه اول، ایرانسل، رایتل و شاتل موبایل

  نام اپراتور

  نوع بسته

  هدیه

  قیمت

  همراه اول

  15 گیگابایت

  -

  62،000 تومان

  ایرانسل

  15 گیگابایت

  -

  62،000 تومان

  رایتل

  اپراتور رایتل بسته اینترنت 4 ماهه ارائه نمی کند.

  شاتل موبایل

  اپراتور شاتل موبایل بسته اینترنت 4 ماهه ارائه نمی کند.

  نگاهی اجمالی به بسته های ارائه شده از سوی اپراتورهای همراه اول و ایرانسل نشان می دهد که این دو اپراتور بسته های با اعتبار زمانی بیشتر از 4 ماه نداشته و مشترکین سیم کارت دائمی و اعتباری همراه اول و ایرانسل در صورتی که بخواهند از بسته های بلند مدت استفاده نمایند، حق انتخاب دیگری ندارند.

  منبع : سایت خرید و فروش سیم کارت رندباز  چرا سیم کارت دائمی 0912 برای سرمایه گذاری مناسب می باشد؟
  بازدید : 19
  پنجشنبه 4 خرداد 1402 زمان : 10:38

  اینترنت شاید مهم ترین وسیله ایی باشد که تا امروز بیش ترین کمک را به بشر کرده است. شاید اگر اینترنت نبود بسیاری از کارهای روزمره افراد انجام نمی شد و حتی ارتباطات هم برای مردم جامعه بسیار سخت می شد. حتی در زمان کرونا هم اینترنت باعث شد که اموزش ها مدارس و دانشگاه های در جهان عقب نیافتد و حتی از طریق اینترنت اپ هایی که وجود داشت مردم با هم دیگر ارتباط برقرار کردند.این روز ها اما اپراتور های سیم کارت هم از طریق بسته های اینترنت به مردم اینترنت می دهند که هزینه ها را بسیار کاهش می دهد.استقبال به طور گسترده ایی برا بسته های اینترنت اپراتور ها بسیار بالا است و برای همین اپراتور ها در بسته های مختلف اینترنتی سعی دارند که بهترین خدمات را به مردم برسانند.. بنابراین اگر تمایل دارید تا با مقایسه دقیق بسته ها، بهترین و ارزان ترین بسته را انتخاب نمایید تا پایان این مطلب ما را همراهی نمایید.

  بسته های اینترنتی ارائه شده از سوی اپراتورها

  به طور کلی بسته های ارائه شده از سوی اپراتورها را از نظر مدت زمان اعتبار می توان در دو دسته کوتاه مدت و بلند مدت قرار داد.

  بسته های کوتاه مدت که شامل بسته های ساعتی روزانه یا هفتگی می باشند، در هر اپراتور با شرایط مختلفی ارائه می گردد. در این مطلب ما به طور خاص بسته های کوتاه مدت اپراتورهای فعال در کشور را در جداول مختلف قرار داده و آنها را با هم مقایسه کردیم که به شرح ذیل می باشد:

  1. بسته های اینترنت یک روزه

  بسته های اینترنت یک روزه اپراتورهای همراه اول، ایرانسل، رایتل و شاتل موبایل

  نام اپراتور

  نوع بسته

  هدیه

  قیمت

  همراه اول

  60 مگابایت

  -

  1،600 تومان

  150 مگابایت

  -

  2،700 تومان

  250 مگابایت

  -

  3،600 تومان

  500 مگابایت

  -

  4،900 تومان

  750 مگابایت

  -

  5،900 تومان

  یک گیگابایت

  -

  6،400 تومان

  3 گیگابایت

  -

  9،900 تومان

  ایرانسل

  60 مگابایت

  -

  1،600 تومان

  100 مگابایت

  -

  2،200 تومان

  200 مگابایت

  -

  3،200 تومان

  300 مگابایت

  -

  3،900 تومان

  400 مگابایت

  -

  4،500 تومان

  500 مگابایت ( 2 تا 7 صبح )

  -

  5،000 تومان

  750 مگابایت

  -

  5،700 تومان

  5/1 گیگابایت

  -

  7،400 تومان

  5/2 گیگابایت

  -

  9،400 تومان

  رایتل

  50 مگابایت

  -

  1،400 تومان

  100 مگابایت

  -

  2،000 تومان

  300 مگابایت

  -

  3،700 تومان

  500 مگابایت

  -

  4،700 تومان

  یک گیگابایت

  -

  6،200 تومان

  3 گیگابایت

  -

  9،500 تومان

  شاتل موبایل

  4 گیگابایت 2 ساعته

  -

  9،000 تومان

  100 مگابایت

  100 دقیقه مکالمه درون شبکه

  1،800 تومان

  250مگابایت

  100 دقیقه مکالمه درون شبکه

  2،900 تومان

  400 مگابایت

  100 دقیقه مکالمه درون شبکه

  3،900 تومان

  650 مگابایت

  100 دقیقه مکالمه درون شبکه

  5،400 تومان

  750 مگابایت

  -

  5،500 تومان

  یک گیگابایت

  -

  5،800 تومان

  5/2 گیگابایت

  -

  8،400 تومان

  5 گیگابایت

  -

  17،000 تومان

  7 گیگابایت

  -

  22،000 تومان

  نگاهی اجمالی به این جدول نشان می دهد که تنوع حجم بسته های اعلامی زیاد بوده و تقریبا همه اپراتورها بسته های یک روزه با حجم و قیمت مناسب ارائه می کنند که مشترکین سیم کارت دائمی و اعتباری می توانند در صورت تمایل از آن استفاده نمایند.

  2. بسته های اینترنت سه روزه

  بسته های اینترنت سه روزه اپراتورهای همراه اول، ایرانسل، رایتل و شاتل موبایل

  نام اپراتور

  نوع بسته

  هدیه

  قیمت

  همراه اول

  اپراتور همراه اول بسته اینترنت سه روزه ارائه نمی کند.

  ایرانسل

  150 مگابایت

  -

  3،500 تومان

  250مگابایت

  -

  4،400 تومان

  400 مگابایت

  -

  5،300 تومان

  750 مگابایت

  -

  6،700 تومان

  5/1 گیگابایت

  -

  9،000 تومان

  5/2 گیگابایت

  -

  11،000 تومان

  رایتل

  150 مگابایت

  -

  3،300 تومان

  یک گیگابایت

  -

  8،200 تومان

  3 گیگابایت

  -

  11،900 تومان

  شاتل موبایل

  750 مگابایت

  -

  5،800 تومان

  یک گیگابایت

  -

  7،000 تومان

  5/2 گیگابایت

  -

  10،500 تومان

  بر اساس این جدول با وجود آن که اپراتور همراه اول هیچ بسته سه روزه ای ارائه نمی کند، تنوع این بسته ها برای مشترکین سیم کارت دائمی و اعتباری ایرانسل مناسب و کاربردی می باشد.

  3. بسته های اینترنت هفتگی

  بسته های اینترنت هفتگی اپراتورهای همراه اول، ایرانسل، رایتل و شاتل موبایل

  نام اپراتور

  نوع بسته

  هدیه

  قیمت

  همراه اول

  200 مگابایت

  -

  4،400 تومان

  300 مگابایت

  -

  5،500 تومان

  500 مگابایت

  -

  7،000 تومان

  750 مگابایت

  -

  8،300 تومان

  1/5 گیگابایت

  -

  10،900 تومان

  2/5 گیگابایت

  -

  13،000 تومان

  4 گیگابایت

  -

  16،000 تومان

  6 گیگابایت

  -

  19،000 تومان

  ایرانسل

  200 مگابایت

  -

  4،400 تومان

  300 مگابایت

  -

  5،500 تومان

  500 مگابایت

  -

  7،000 تومان

  750 مگابایت

  -

  8،300 تومان

  5/1 گیگابایت

  -

  10،900 تومان

  2 گیگابایت ( 2 تا 7 صبح )

  -

  1،500 تومان

  5/2 گیگابایت

  -

  13،000 تومان

  4 گیگابایت ( 6 صبح تا 12 ظهر )

  -

  4،500 تومان

  5 گیگابایت( 2 تا 7 صبح )

  -

  2،500 تومان

  5 گیگابایت

  -

  18،000 تومان

  رایتل

  500 مگابایت

  -

  6،900 تومان

  یک گیگابایت

  -

  9،500 تومان

  3 گیگابایت

  -

  13،500 تومان

  6 گیگابایت

  -

  18،900 تومان

  شاتل موبایل

  100 مگابایت

  -

  2،000 تومان

  200 مگابایت

  -

  3،900 تومان

  300مگابایت

  -

  4،500 تومان

  550 مگابایت

  -

  6،300 تومان

  800 مگابایت

  مکالمه نامحدود درون شبکه

  7،500 تومان

  800 مگابایت اینترنت همراه + 3 گیگابایت اینترنت ثابت

  مکالمه نامحدود درون شبکه

  14،300 تومان

  5/1 گیگابایت

  مکالمه نامحدود درون شبکه

  9،900 تومان

  5/2 گیگابایت

  -

  12،000 تومان

  5/2 گیگابایت اینترنت همراه + 5 گیگابایت اینترنت ثابت

  -

  26،000 تومان

  5 گیگابایت

  امکان انتقال مانده بسته دیتا

  17،500 تومان

  20 گیگابایت

  -

  64،000 تومان

  مطابق جدول فوق، تنوع بسته های هفتگی ارائه شده از سوی اپراتور شاتل موبایل بسیار زیاد می باشد و مشترکین سیم کارت های این اپراتور می توانند علاوه بر فعال سازی بسته ها از هدیه های تخصیص داده شده به این بسته ها نیز استفاده نمایند.

  4. بسته های اینترنت 15 روزه

  بسته های اینترنت 15 روزه اپراتورهای همراه اول، ایرانسل، رایتل و شاتل موبایل

  نام اپراتور

  نوع بسته

  هدیه

  قیمت

  همراه اول

  بسته 15 روزه از سوی اپراتور همراه اول ارائه نمی گردد.

  ایرانسل

  400 مگابایت

  -

  7،000 تومان

  750 مگابایت

  -

  9،000 تومان

  5/1 گیگابایت

  -

  11،500 تومان

  5/2 گیگابایت

  -

  14،500 تومان

  5/3 گیگابایت

  -

  16،500 تومان

  5 گیگابایت

  -

  18،500 تومان

  رایتل

  5/1 گیگابایت

  -

  11،000 تومان

  3 گیگابایت

  -

  15،900 تومان

  5 گیگابایت

  -

  17،900 تومان

  40 گیگابایت (ویژه رایتل من )

  -

  90،000 تومان

  شاتل موبایل

  750 مگابایت

  -

  8،000 تومان

  5/1 گیگابایت

  -

  10،200 تومان

  5/2 گیگابایت

  -

  13،000 تومان

  5 گیگابایت

  -

  18،500 تومان

  بررسی اجمالی جدول فوق نشان می دهد که مشترکین سیم کارت دائمی و اعتباری همراه اول، تنها مشترکینی هستند که نمی توانند از بسته های اینترنت 15 روزه استفاده نمایند. البته تنوع بسته ها در اپراتورها دیگر هم از نظر حجم و هم از نظر قیمت زیاد می باشد.

  البته اپراتورها بسته های اینترنتی را به صورت بلند مدت هم ارائه می کنند که به علت تنوع بالا، در مطلبی دیگر به آن می پردازیم.

  منبع : سایت خرید و فروش سیم کارت رندباز

  بسته های اینترنت بلند مدت اپراتورهای فعال در کشور
  بازدید : 13
  چهارشنبه 3 خرداد 1402 زمان : 10:33

  در زمان های گذشته شاید نزدیک بودن افراد آنها را مبرم به ارتباطات می کرد و حتی اگر اهای دور بودند بسیار سخت بود که از حال هم دیگر با خبر شوند اما این روزها به لطف پیشرفت تکنولوژی و همچنین آمدن گوشی های هوشمند باعث شد تا افراد جامعه با هم دیگر در سراسر دنیا با هم دیگر آشنا شوند . اما لازمه راه افتادن گوشی های هوشمند این روز ها سیم کارت ها هستند که بسیار مهم هستند.اما این روز بعضی از افراد می خواهند که سیم کارت های دائمی یا اعتباری خود را بفروشند و یا انتقال بدهند که قوانین انتقال فرقی نمی کند و برای همه سیم کارت ها یکسان است. این روز ها افراد اگر سیم کارت به نام خود نداشته باشند از بعضی از خدمات محروم می شوند مانند تعویض سیم کارت یا حتی ریز مکالمات خود را نمی توانند بگیرند که ممکن است برای افراد جامعه مشکلاتی را ایجاد کند

  نحوه انتقال مالکیت سیم کارت در اپراتورهای مختلف

  در حال حاضر قوانین مربوط به انتقال مالکیت سیم کارت در اپراتورهای مختلف، متفاوت می باشد. حتی در برخی اپراتورها، این قوانین بسته به نوع سیم کارت هم فرق می کند و انتقال مالکیت سیم کارت های دائمی از ضوابط بیشتری برخوردار است. به همین خاطر در ادامه به بررسی قوانین نقل و انتقال مالکیت در اپراتورهای مختلف می پردازیم:

  نحوه انتقال مالکیت در اپراتور همراه اول:

  مشترکین سیم کارت دائمی همراه اول و سیم کارت اعتباری همراه اول در صورت عدم منع قانونی برای انتقال مالکیت سیم کارت خود می توانند با در دست داشتن مدارکی که در ادامه ذکر خواهد شد، به دفاتر خدمات ارتباطی؛ مراجعه و نسبت به این امر اقدام نمایند:

  • اصل و تصویر کارت ملی انتقال دهنده و انتقال گیرنده
  • حضور هم زمان انتقال دهنده و انتقال گیرنده و یا وکیل قانونی آنها ( در صورت حضور وکیل، اصل و تصویر وکالت نامه قانونی ضروری است)
  • ارائه گذرنامه برای اتباع خارجی به جای کارت ملی
  • سیم کارت فعال
  • ارائه کد پستی ده رقمی انتقال گیرنده
  • ارائه صورت حساب میان دوره برای سیم کارت دائمی و تائید وصولی صورتحساب توسط دفتر خدمات ارتباطی
  • ثبت اثر انگشت و امضای انتقال دهنده و انتقال گیرنده
  • تکمیل و تنظیم سند نقل و انتقال
  • تکمیل فرم تعهدات از سوی انتقال گیرنده یا وکیل قانونی

  البته مشترکین توجه داشته باشند، در زمان نقل و انتقال مالکیت، سیم کارت باید حتما فعال باشد. لازم به ذکر است؛ بر اساس قانون اگر فرد بیش از 10 سیم کارت فعال داشته باشد؛ سیم کارت وی به صورت خودکار غیر فعال می شود.

  نکات و شرایط مهم انتقال مالکیت در اپراتور همراه اول:

  • بر اساس مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، اپراتورها مجاز به فروش هر گونه سیم کارت تلفن همراه به افراد زیر 18 سال نمی باشند.
  • در صورتی که انتقال دهنده یا انتقال گیرنده سیم کارت به سن قانونی ( 18 سال ) نرسیده باشند، حضور ولی قهری ( پدر یا جد پدری) با ارائه اصل و تصویر کارت ملی ولی؛ به همراه تصویر شناسنامه مالک الزامی می باشد.
  • در صورتی که انتقال دهنده یا انتقال گیرنده به سن قانونی ( 18 سال ) نرسیده باشند؛ ولی از سوی دادگاه دارای حکم رشد باشند، ارائه حکم رشد نیز به همراه مدارک مورد نیاز جهت نقل و انتقال الزامی می باشد.
  • در صورت مهجور یا غیر رشید بودن انتقال دهنده سیم کارت، ارائه قیم نامه ضروری است. اگر در قیم نامه نقل و انتقال اموال منوط به اجازه از اداره سرپرستی باشد، اخذ اجازه نامه و ارائه آن در زمان نقل و انتقال نیز ضروری می باشد.
  • در صورت تعویض سیم کارت، مشترک باید بعد از گذشت بیست روز نسبت به نقل و انتقال مالکیت اقدام نماید.
  • هزینه نقل و انتقال مالکیت سیم کارت، برای مشترکین سیم کارت اعتباری همراه اول 20 هزار ریال بوده که در زمان انتقال از اعتبار ریالی مشترک کسر می گردد. این هزینه برای مشترکین دائمی همراه اول 80 هزار ریال می باشد.

  نحوه انتقال مالکیت سیم کارت در اپراتور ایرانسل:

  اگر مشترک سیم کارت دائمی ایرانسل یا سیم کارت اعتباری ایرانسل هستید و هنوز سیم کارت را به نام خود زده اید، می توانید با در دست داشتن مدارک شناسایی معتبر به مراکز خدمات ایرانسل مراجعه نموده و مراحل انتقال مالکیت را تکمیل نمایید.

  شرایط انتقال مالکیت برای مشترکین سیم کارت دائمی یا اعتباری ایرانسل به شرح ذیل می باشد:

  • حضور فروشنده و خریدار و یا وکیل قانونی آنها در زمان انتقال سند الزامی است.
  • خریدار و فروشنده باید مدارک شناسایی معتبر به همراه داشته باشند.
  • خریدار باید آدرس کامل محل سکونت و کد پستی خود را ارائه نماید.
  • فرد انتقال دهنده باید پوکه و خود سیم کارت را ارائه کند.

  نحوه انتقال مالکیت سیم کارت بدون حضور مالک

  با توجه به این که در همه اپراتورها، انتقال مالکیت سیم کارت بدون حضور مالک قبلی امکان پذیر نیست؛ پس در صورت فوت مالک قبلی یا مهاجرت یا مواردی از این دست، چگونه می توان مراحل انتقال مالکیت را تکمیل نمود؟

  در بسیاری از موارد مشاهده می شود که افراد سال های سال از سیم کارتی استفاده می کنند که به نام آنها نیست و بعد از گذشت سالها هیچ آدرس و یا شماره تماسی از مالک ندارند. در چنین مواردی هر اپراتور قوانین خاصی تعیین کرده که با آن می توان مالکیت سیم کارت را بدون حضور مالک قبلی تغییر داد.

  تغییر مالکیت سیم کارت ایرانسل بدون حضور مالک

  اپراتور ایرانسل به مشترکین سیم کارت دائمی و اعتباری خود که برای مدت طولانی از یک سیم کارت استفاده می کنند و حالا قصد انتقال خط خود را دارند؛ اما اطلاعاتی از مالک ندارند، این اجازه را می دهد تا با در دست داشتن مدارک شناسایی معتبر مانند سیم کارت فعال، کارت ملی، کد پستی، آدرس محل سکونت و .... به یکی از مراکز خدمات ایرانسل مراجعه نموده و نسبت به این کار اقدام نمایند.

  تغییر مالکیت سیم کارت همراه اول بدون حضور مالک

  انتقال مالکیت سیم کارت های همراه اول به راحتی اپراتور ایرانسل نیست. زیرا بر اساس قوانین این اپراتور؛ انتقال مالکیت سیم کارت دائمی همراه اول بدون حضور مالک به هیچ وجه امکان پذیر نمی باشد.

  البته در مورد سیم کارت اعتباری همراه اول، شرایط کمی بهتر است و کسانی که از سیم کارت اعتباری همراه اول به مدت طولانی استفاده می کنند و قصد انتقال خط را دارند؛ اما اطلاعاتی از مالک قبلی سیم کارت در دست ندارند؛ لازم است ابتدا با شماره پشتیبان همراه اول یعنی 9990 تماس گرفته و از انتقال مالکیت خط خود به صورت غیر حضوری مطمئن شوند. زیرا مالکیت برخی از سیم کارت های اعتباری همراه اول را مانند سیم کارت های دائمی همراه اول، نمی توان بدون حضور مالک تغییر داد؛ سپس با در دست داشتن مدارک شناسایی معتبر مانند سیم کارت فعال، کارت ملی، کد پستی، آدرس محل سکونت و ... به مراکز ارتباطی همراه اول مراجعه نمایند و فرم درخواست را پر کنند تا در اسرع وقت انتقال مالکیت صورت پذیرد.

  منبع : سایت خرید و فروش سیم کارت رندباز

  لمینت دندان بهتر است یا ایمپلنت دندان؟
  بازدید : 13
  سه شنبه 2 خرداد 1402 زمان : 10:34

  این روز ها دیگر گوشی ها هوشمند بسیار مهم هستند و کارایی که این گوشی ها دارند بسیار مفید است و هر کس که یکی از آنها را داشته باشد می تواند اکثر کارهای شخصی خود را از طریق گوشی هوشمند خود انجام دهد.این گوشی ها این روز ها بسیار به راحتی به جای بسیار وسیله ایی ها را گرفته که خیلی خوب می باشد و حتی کار را در بعضی از مواقع بسیار راحت تر کرده است گوشی های هوشمند. اما این روز به واسطه این که بسیاری از گوشی های هوشمند بسیار گران هستند و بعضی از این گوشی ها جز کالا های لوکس معرفی می شوند برای همین مورد توجه سارقین و دزدان قرار می گیرد و همین مسئله باعث شده تا سرقت گوشی های هوشمند بسیار بالا است و همواره سرقت گوشی های همراه در کشور در رتبه اول قرار دارد. ولی اگر بنا به هر دلیلی تلفن همراهتان به سرقت رفت؛ می توانید از روش های ذیل برای ردیابی گوشی مسروقه خود استفاده کنید.

  نحوه ردیابی گوشی مفقودی یا مسروقه در اپراتور رایتل

  اگر مشترک سیم کارت دائمی رایتل یا سیم کارت اعتباری رایتل هستید؛ با استفاده از سرویس ردیابی گوشی مفقودی/ مسروقه می توانید سیم کارت مسروقه خود را ردیابی نمایید. استفاده از این سرویس در اپراتور رایتل از طریق شماره سریال گوش هوشمند یا IMEI صورت می گیرد. هر گوشی تلفن همراه که ساخته و به بازار عرضه می شود؛ دارای یک شماره منحصر بفرد با نام اختصاری IMEI می باشد که مانند شماره بدنه یا شماره موتور در خودرو خاص و یکتا می باشد.

  برای ردیابی گوشی مسروقه مشترکین سیم کارت دائمی و اعتباری رایتل باید مراحل زیر را انجام دهند:

  1. ابتدا باید مشترک شماره 15 رقمی سریال گوشی یا IMEI را که بر روی جعبه گوشی درج شده از طریق سیم کارت رایتل یا خطوط ترابرد شده به سرشماره 6101 پیامک نماید.

  1. در صورت ثبت موفق شماره سریال پیامکی با این مضمون از سوی اپراتور رایتل برای مشترک ارسال می شود:

  "مشترک گرامی، اگر در زمان مفقودی گوشی از سیم کارت رایتل استفاده می کردید، خواهشمند است؛ شماره آن و در غیر این صورت عدد 0 را ارسال فرمایید."

  1. در مرحله بعدی، مشترک باید از بین بازه های زمانی ردیابی که از سوی اپراتور رایتل اعلام می شود؛ یکی از آنها را انتخاب نموده و شماره آن را ارسال نماید.

  بازه های زمانی اعلام شده از سوی رایتل به شرح ذیل می باشد:

  عدد 1: از ده روز گذشته تا ابتدای روز جاری

  عدد 2: از ابتدای روز جاری تا 10 روز آینده

  عدد 3: از 10 روز گذشته تا 10 روز آینده

  در صورتی که مشترک عدد یک را انتخاب نماید؛ نتیجه ردیابی بعد از 24 ساعت برای مشترک ارسال می گردد. با انتخاب گزینه های 2 و 3 هر وقت که نتیجه ردیابی مثبت بود، به مشترک اطلاع رسانی می شود و در صورت منفی بودن حداکثر پس از 10 روز پاسخ اعلام خواهد شد.

  1. در نهایت پس از کسر هزینه سرویس، درخواست ردیابی در سیستم ثبت می شود.

  نکات مهم:

  • هزینه پیامک های ارسالی به سرشماره 6101 مطابق تعرفه عادی هزینه پیامک ها ( فارسی/ انگلیسی ) محاسبه می گردد.
  • در صورت منفی بودن پاسخ، مشترک می تواند در صورت تمایل درخواست مجدد ردیابی گوشی را ثبت نماید.
  • مشترک می تواند با ارسال عدد 9 به سرشماره 6101 سوابق درخواست های خود را مشاهده نماید.
  • این سرویس تنها مثبت یا منفی بودن نتیجه ردیابی را مشخص می کند و ارائه اطلاعات هویتی مربوط به فرد استفاده کننده از گوشی، مستلزم دستور قضایی می باشد.
  • در صورت مثبت بودن نتیجه درخواست، مشترک باید در اسرع وقت با استفاده از کد رهگیری فرستاده شده از سوی اپراتور رایتل، به مراجع قضایی مراجعه نموده و برای انجام مراحل قانونی اقدام نماید.
  • تعرفه استفاده از سرویس ردیابی گوشی مفقودی/ مسروقه از اعتبار ریالی مشترکین سیم کارت اعتباری رایتل کسر می گردد و برای مشترکین سیم کارت دائمی این مبلغ به صورت حساب پایان دوره اضافه خواهد شد.

  مسدود سازی سیم کارت

  با توجه به این که بر اساس قانون در صورت بروز هر گونه مزاحمت، تخلف و حتی کلاهبرداری از طریق سیم کارت، تنها مالک اصلی سیم کارت مسئول بوده و باید در مراجع قضایی حضور پیدا کرده و پاسخگوی ضررهای مالی و جانی به وجود آمده باشد، مسدود سازی سیم کارت گم شده یا دزدیده شده، به عنوان اولین اقدام اساسی باید در اسرع وقت صورت پذیرد.

  روش های مسدود سازی سیم کارت های دائمی و اعتباری رایتل به شرح ذیل می باشد:

  • مراجعه به سامانه یا اپلیکیشن رایتل من
  • تماس با شماره 200 از خطوط رایتل یا شماره 0920200000 از سایر خطوط
  • مراجعه به فروشگاه های مجاز رایتل با در دست داشتن مدارک شناسایی معتبر

  تجربه نشان داده همواره امکان سوء استفاده های احتمالی از سیم کارت های مسروقه و حتی مفقودی وجود دارد، به همین خاطر مشترکین سیم کارت دائمی و اعتباری رایتل بهتر است؛ به هیچ وجه در این خصوص تعلل نکرده و در اسرع وقت نسبت به سوزاندن سیم کارت اقدام نمایند.

  منبع : سایت خرید و فروش سیم کارت رندباز

  قوانین انتقال مالکیت سیم کارت در اپراتورهای مختلف
  بازدید : 390
  يکشنبه 31 ارديبهشت 1402 زمان : 12:14

  این روز ها در زمانه ایی زندگی می کنیم که معروف است به عصر ارتباطات و همه کار ها اکثر از طریق گوشی های هوشمند و اینترنت انجام می شود.اما این روز ها اتفاقاتی افتاده است که باعث این می شود که افراد جامعه دچار استرس شوند و همین مسئله باعث دچار مشکلات بزرگی برای افراد شده است و آن هم بروز کلاهبرداری و انواع جرم ها شده است یا حتی بروز مزاحمت هایی که باعث ناراحتی می شوند که باعث می شود افراد پرینت پیامک ها و تماس های خود را بگیرند .یکی از نکات مهمی که باید حواسمان باشد برای پرینت گرفتن این است که حتما سیم کارت به نام خودمان باشد تا انجام شود.این نکته در همه اپراتور ها یکسان بوده و فرقی نمی کند که سیم کارت دائمی است یا اعتباری.در هر صورت اگر بنا به هر دلیلی تمایل به دریافت ریز مکالمات یا پیامک های خود یا دیگران را دارید؛ تا آخر این مطلب ما را همراهی کنید:

  نحوه دریافت پرینت پیامک

  گاهی شرایطی پیش می آید که شما برای پیگیری شخصی یا اتفاقاتی مانند تهدید یا باج گیری نیاز دارید تا پرینت پیامک های ارسالی و دریافتی خود را ارائه کنید تا این امر را ثابت نمایید.

  حال اگر بنا به دلایل شخصی یا حتی اداری مجبورید که پرینت پیامک های تلفن همراهتان را داشته باشید؛ می توانید از روش های زیر استفاده نمایید:

  روش اول: مراجعه حضوری به اپراتورها با اخذ اجازه قانونی

  با توجه به این که بر اساس قانون، اپراتورها اجازه پرینت پیامک ها را ندارند؛ اگر می خواهید به این کار اقدام نمایید؛ باید ابتدا از لحاظ قانونی اقدام کرده باشید.

  برای این کار می توانید درخواست خود را با بیان دلایل کافی در اپراتور مربوطه ثبت نموده و سپس به دادگاه قضایی مراجعه نمایید. ( اگر مشترک سیم کارت دائمی همراه اول یا سیم کارت اعتباری همراه اول هستید؛ از خط سیم کارت خود با شماره 9990 تماس بگیرید و اگر مشترک سیم کارت دائمی ایرانسل یا سیم کارت اعتباری ایرانسل هستید؛ با سیم کارت ایرانسلی خود با شماره 700 تماس بگیرید. )

  سعی کنید دلایل موجهی برای درخواست خود مطرح کنید تا قاضی درخواست شما را تایید نموده و دستورات لازم را صادر نماید، زیرا در صورت رد درخواست امکان ثبت مجدد آن وجود ندارد.

  روش دوم: از طریق پنل های اس ام اس

  صاحبین پنل های اس ام اس می توانند در صورت تمایل برای دریافت لیست و پرینت پیامک های ارسالی خود از طریق پنل مدیریتی سامانه پیامکی اقدام نمایند.

  نحوه دریافت پرینت تماس ها

  در گذشته افراد مجبور بودند؛ حتی به دلیل بالا بودن مبلغ قبض تلفن و دریافت ریز مکالمات به دفاتر مخابراتی مراجعه نمایند؛ ولی امروزه این کار نسبت به گذشته با سرعت و آسانی بیشتری صورت می پذیرد.

  در حال حاضر مشترکین سیم کارت دائمی و اعتباری همه اپراتورها برای دریافت پرینت تماس های خود می توانند از روش های زیر استفاده نمایند:

  روش اول: مراجعه به اپلیکیشن های معرفی شده از سوی اپراتورها

  امروزه دریافت پرینت تماس ها چه به دلایل شخصی چه برای انجام کارهای قانونی و اداری، بسیار راحت تر نسبت به گذشته می باشد و لازم نیست برای دریافت آن ساعت ها وقت و هزینه صرف کنید.

  برای این کار کلیه مشترکین می توانند با مراجعه به سایت ها و اپلیکیشن اپراتور مربوطه خود، پرینت تماس های خود را به راحتی دریافت نمایند. به این طریق که با مراجعه به سایت های مربوطه در بخش "دریافت خلاصه تماس ها در بازه های زمانی مشخص" به راحتی به ریز مکالمات خود دسترسی داشته باشید.

  روش دوم: مراجعه حضوری به مراکز خدماتی اپراتورها

  اگر از آن دست افرادی هستید که کار با اپلیکیشن ها را به خوبی بلد نیستید؛ می توانید با در دست داشتن مدارک هویتی معتبر به مراکز خدماتی اپراتور سیم کارت خود مراجعه نموده و بعد از تشخیص هویت توسط متصدی، پرینت تماس های خود را دریافت نمایید.

  برای تشخیص هویت، متصدی مربوطه ابتدا افزونه digits را نصب می کند که در صورت تائید هویت شما، نسبت به پرینت تماس ها اقدام می نماید. البته توجه داشته باشید که برای دریافت پرینت تماس ها به صورت حضوری، تنها باید مالک خط حضور داشته باشد و این اطلاعات به مالک اصلی خط داده می شود نه دارنده سیم کارت.

  آیا امکان کپی تماس ها و پیامک های شخص دیگر وجود دارد؟

  برخی از افراد تصور می کنند که در صورت نیاز می توانند به تماس ها و پیامک های همسر، فرزندان و یا والدینشان دسترسی داشته باشند که این امر غیر ممکن است.

  درست است که امروزه با پیشرفت تکنولوژی تقریبا همه تماس ها و پیامک های ارسالی افراد قابل بازیابی می باشد؛ ولی بر اساس قانون این اطلاعات و جزئیات مربوط به آنها تنها به مالک سیم کارت داده خواهد شد و افراد دیگر امکان دریافت این اطلاعات را بدون حضور مالک اصلی سیم کارت نخواهند داشت. البته با توجه به قانون حفظ حریم شخصی، اطلاعاتی که در اختیار مالک قرار می گیرد؛ شامل: زمان دقیق تماس یا پیامک و شماره تلفن مخاطب می باشد و متن پیامک ها در اختیار مالک قرار نمی گیرد.

  شایان ذکر است؛ امکان دریافت پرینت تلفن شخص دیگر در دو صورت بدون حضور مالک سیم کارت، وجود دارد:

  1. در صورتی که فرد مالک، فوت کرده باشد.
  2. در صورتی خود مالک، متهم باشد.

  البته در موارد فوق هم تبصره های قانونی بسیاری وجود دارد که مراحل دریافت پرینت را سخت می سازد.

  منبع : سایت خرید و فروش سیم کارت رندباز  تعرفه خدمات سئو سایت چگونه محاسبه می شود؟
  بازدید : 8
  شنبه 30 ارديبهشت 1402 زمان : 13:25

  بسیاری از مردم در این زمانه به دنبال خرید گوشی های هوشمند هستند در کنار خرید گوشی های هوشمند نیاز به سیم کارت هم هست که می تواند گوشی را راه بی اندازد و نداشتن سیم کارت بسیار برا مردم می تواند مشکلاتی را درست کند.حال اگر در کشور دیگری زندگی می کنیم هم باید سیم کارت های آن کشور را داشته باشیم تا بتوانیم که کار های شخصی و اداری خود را با سرعت بالا و به نحو بسیار عالی انجام دهیم تا مشکلی پیش نیاید. حال در کشور خودمان ایران هم اتباع خارجی می توانند با داشتن سیم کارت های اعتباری یا دائمی نه تنها روند کاری شان را افزایش میدهد بلکه می تواند برای ارتباط با خانواده و دوستان خویش بسیار مثمر ثمر باشد.ولی در عمل برای خرید سیم کارت های اعتباری و دائمی توسط این افراد مسائل و مشکلاتی وجود دارد که ما در این مطلب به آن می پردازیم.

  نحوه خرید سیم کارت ایرانی برای اتباع غیر ایرانی

  بر اساس قانون در صورتی که فرد به صورت قانونی در ایران اقامت داشته باشد، به راحتی می تواند برای خرید هر سیم کارتی اقدام نماید.

  مطابق این قانون اتباع غیر ایرانی که به صورت قانونی در کشور اقامت دارند؛ محدودیتی در انتخاب نوع اپراتور و نوع سیم کارت نداشته و به راحتی می توانند با مراجعه به مراکز فروش سیم کارت یا دفاتر پیشخوان دولت، سیم کارت شخصی خود را خریداری نمایند. البته مهاجران بدون مدرک، پناهجویان و گروه های دارای مدرک اقامتی موقت حق برخورداری از سیم کارت را ندارند.

  مدارک مورد نیاز برای خرید سیم کارت ایرانی برای اتباع غیر ایرانی

  برای خرید سیم کارت ایرانی، اتباع خارجی باید با در دست داشتن مدارک هویتی معتبر که شامل کارت پناهندگی، کارت اقامت ( آمایش ) کارت هویت و گذرنامه معتبر می شود؛ به صورت حضوری به دفاتر فروش و یا دفاتر پیشخوان دولت مراجعه نمایند.

  اقدامات لازم جهت ثبت سیم کارت برای اتباع خارجی

  فرایند ثبت نام برای سیم کارت دائمی و اعتباری همراه اول، رایتل و ایرانسل بدین صورت می باشد که متقاضی باید به صورت حضوری با دردست داشتن مدارک معتبر شناسایی که در بالا ذکر شد به یکی از دفاتر فروش و یا دفاتر پیشخوان دولت مراجعه نموده و پس از تایید مدارک شناسایی و تطبیق آن با فرد متقاضی توسط متصدیان، مشخصات هویتی و تصویر مدارک شناسایی در سامانه ثبت گردد.

  برای فعال سازی سیم کارت نیز اطلاعات افراد باید در دو سامانه پژواک ( استعلام کد فراگیر اتباع افغانستانی ساکن ایران ) و سامانه شاهکار ( شبکه احراز هویت کاربران ) تایید گردد.

  محدودیت های اتباع خارجی در خرید سیم کارت

  بر اساس قانون هر ایرانی می تواند حداکثر تا سقف ده سیم کارت را خریداری و به نام خود فعال نماید. اما برای اتباع خارجی این تعداد کمتر بوده و هر فرد خارجی تنها می تواند سه سیم کارت شخصی داشته باشد.

  نحوه ثبت شکایات

  با توجه به این که فرایند اعلام شده، بر اساس مصوبات کمیسیون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی بوده و همه اپراتورها موظف به اجرای آن هستند؛ در صورت بروز هرگونه مشکل یا مواجهه با عملکرد سلیقه ای دفاتر پیشخوان دولت، فرد متقاضی می تواند از طریق روش های زیر شکایت خود را ثبت نماید تا در اسرع وقت به آن رسیدگی گردد:

  1. تماس با شماره 195
  2. مراجعه به سامانه 195 به آدرس https://195

  خرید سیم کارت اتباع غیر ایرانی با مالکیت فرد ایرانی

  در حال حاضر بسیاری از اتباع غیر ایرانی خصوصا افغان ها برای این که در زمان خرید سیم کارت با مشکلی برخورد نکنند، سیم کارت خود را به نام یک ایرانی سند می زنند. این کار که قطعا غیر قانونی می باشد؛ می تواند مسائل و مشکلات زیادی برای مالک سیم کارت به وجود آورد.

  زیرا بر اساس قانون تنها مالک سیم کارت مسئول حفظ و نگهداری سیم کارت بوده و در صورت بروز هرگونه تخلف یا وقوع جرم، مالک سیم کارت باید در برابر قانون حاضر شده و پاسخگوی ضررهای جانی و مالی پیش آمده باشد. علاوه بر این امکان غیر فعال شدن سیم کارت نیز به دلیل این که مالک حقیقی سیم کارت یک تبعه خارجی است اما سند آن به نام یک فرد ایرانی است؛ وجود دارد.

  مشکلات اتباع خارجی در هنگام خرید سیم کارت

  بر اساس قانون هر تبعه خارجی که به صورت قانونی در کشور حضور دارد، با ارائه مدارک معتبر می تواند سه سیم کارت شخصی تهیه کند؛ ولی در عمل تهیه حتی یک سیم کارت هم برای خارجیهای ساکن در ایران کاری سخت و نشدنی است. این موضوع خصوصا در مورد افغان هایی که در ایران ساکن هستند؛ بیشتر مشهود و پر رنگ می باشد.

  در واقع سوال مهم اینجاست که اگر قانون به روشنی چنین حقی را برای اتباع خارجی قائل شده است، مشکل از کجاست و چرا این افراد حتی از خرید یک سیم کارت عاجز هستند؟

  بعد از انجام تحقیقات و بررسی های میدانی، به طور کلی منشا مشکلات اتباع خارجی برای خرید سیم کارت را می توان در در گروه های زیر دسته بندی کرد:

  · عدم آگاهی از قوانین

  یکی از رایج ترین مشکلات، عدم آگاهی کارکنان و نیروهای شاغل در دفاتر پیشخوان و مراکز فروش سیم کارت می باشد که به علت تازه کار بودن و یا عدم آشنایی با قوانین مشکلات عدیده ای را برای اتباع خارجی ایجاد می کنند.

  · مشکلات سامانه ها

  با توجه به این که قبل از ثبت مالکیت سیم کارت اتباع خارجی، لازم است اطلاعات افراد در سامانه پژواک و شاهکار ثبت و تایید گردد؛ مشکلات روتین این سامانه ها سبب گردیده تا نتیجه استعلامات به درستی ارائه نشده و امکان ثبت مالکیت مقدور نباشد.

  · عدم هماهنگی

  از آنجا که خرید سیم کارت اتباع خارجی مراحل چند گانه ای داشته و علاوه بر دفاتر پیشخوان دولت باید مراکز دیگری نسبت به تائید اطلاعات و استعلامات اقدام نمایند؛ لزوم هماهنگی بین این بخش ها بسیار ضروری است. زیرا عدم آگاهی کارکنان و یا عدم یکپارچگی همکاری این افراد با هم می تواند مشکلات این افراد را افزایش داده و روند فعال سازی سیم کارت را طولانی نماید.

  به نظر می رسد با وجود آن که در جهان ارائه خدمات سیم کارت به مهاجران یا اتباع خارجی که به صورت قانونی در آن کشور حضور دارند؛ امری معمول و پذیرفتی است، اما در ایران تملک سیم کارت با موانع جدی برخوردار است و دستگاه های اجرایی نه تنها قانون را به درستی اجرا نمی کنند؛ بلکه در احقاق حق تملک سیم کارت برای اتباع خارجی مشکلاتی را نیز ایجاد می کنند. به همین خاطر لازم است؛ با برنامه ریزی مناسب و نظارت بر اجرای قانون در راستای ارائه خدمات شهروندی پایه به اتباع خارجی، اقدامات اساسی و شایسته صورت پذیرد.

  منبع : سایت خرید و فروش سیم کارت رندباز  خدمات سئو و بهینه سازی سایت چیست؟
  بازدید : 8
  شنبه 30 ارديبهشت 1402 زمان : 11:49

  این روزها دیگر کسی نیست که از فضای مجازی و اینترنت استفاده نکند یا حتی گوشی هوشمند نداشته باشد. شاید این روز ها مهم ترین وسیله ایی که افراد جامعه می توانند با پیرامون خود ارتباط برقرار کنند همین اینترنت است که به راحتی تمام باعث می شود که ما با تمام جهانیان ارتباط داشته باشیم و حتی دوستان جدیدی را پیدا کنیم. این روز ها شاید همه افراد جامعه همه کار های خود را با اینترنت انجام میدهند و نقش مهمی را اینترنت در زندگی ما ایفا می کند.این روز ها اپراتور های سیم کارت در تلاش هستند که بسته های اینترنت بسیار خوبی را به مردم دهند .این روز ها اپراتور های سیم کارت در تلاش هستند که بتوانند بهترین خدمات خود را به جامعه ارائه کنند که یکی از این ها همین بسته های اینترنت است که همه کسانی که سیم کارت های دائمی و اعتباری دارند می توانند به راحتی استفاده کنند.

  بسته های پیشنهادی همراه اول

  اپراتور همراه اول به عنوان بزرگترین اپراتور فعال در کشور با بهره گیری از هوش مصنوعی و بر اساس الگوی مصرف مشترکین سیم کارت دائمی و اعتباری خود به آنها بسته های اینترنت، مکالمه و پیامک ویژه ای را پیشنهاد می دهد؛ که از لحاظ اقتصادی نیز ارزان تر از بسته های موجود در وب سایت می باشد.

  1. بسته اینترنت همراهی همراه اول

  در طرح اینترنت همراهی، برای هر مشترک سیم کارت دائمی همراه اول و یا سیم کارت اعتباری همراه اول یک بسته پیشنهادی متناسب با الگوی مصرف او پیشنهاد می گردد که کاملا مختص او بوده و تا 40% می تواند هزینه های ارتباطی مشترکین را کاهش دهد.

  بسته اینترنت همراهی همراه اول شامل حال تمام مشترکین عادی ( کاربرن سیم کارت دائمی و اعتباری همراه اول ) به جز مشترکین انارستانی می گردد. البته مشترکینی که به همراه اول ترابرد داشته اند نیز می توانند، در صورت تمایل از این بسته های پیشنهادی استفاده نمایند.

  نحوه فعال سازی اینترنت همراهی

  مشترکین سیم کارت دائمی و اعتباری همراه اول که تمایل دارند از این پیشنهاد خاص و منحصر بفرد استفاده کنند و بسته اختصاصی خود را داشته باشند، باید مراحل ذیل را طی کنند:

  • ابتدا کد دستوری # 211 * 1000 * ( ستاره 1000 ستاره 211 مربع ) را شماره گیری نمایند.
  • بسته یا بسته های پیشنهادی طرح همراهی مختص به خود را مشاهده نموده و شماره بسته پیشنهادی خود را انتخاب کنند تا بسته برای آنها فعال گردد. ( در صورت داشتن بسته فعلی، این بسته رزرو خواهد شد )

  نکات و شرایط مهم:

  • بسته اینترنت همراهی محدودیت مصرف در ماه نداشته و مشترک می تواند در صورت پایان یافتن حجم بسته، بسته جدید را در همان ماه خریداری و فعال سازی نماید.
  • بسته اینترنت همراهی قابلیت رزرو داشته و در صورتی که مشترک بسته فعال داشته باشد؛ می تواند از بسته اینترنت همراهی پس از پایان بسته فعلی خود استفاده نماید.
  • بسته پیشنهادی اینترنت همراهی با توجه به الگوی مصرف مشترک هر بار تغییر کرده و به روز می شوند.
  • مشترکینی که به شبکه همراه اول ترابرد کرده اند؛ نیز می توانند از بسته اینترنت همراهی استفاده نمایند.

  درگاه های ارتباطی:

  درگاه های ارتباطی مورد نیاز مشترکین برای استفاده از طرح اینترنت همراهی به شرح ذیل می باشد:

  سرویس

  روش اول

  روش دوم

  فعال سازی

  # 211 * 1000 *

  # 62 * 100 *

  استعلام

  # 210 * 1000 *

  # 10 * 100 *

  راهنما

  # 9 * 1000 *

  # 9 * 100 *

  2. بسته مکالمه همراهی همراه اول

  مشترکین همراه اول که علاقمند به مکالمه تلفنی هستند؛ می توانند در طرح مکالمه همراهی برای گفتگوهای درون شبکه ( همراه اول و ثابت ) از این بسته استفاده کرده و بسته به الگوی مصرف خود، بسته های مکالمه مقرون به صرفه و ارزان دریافت کنند. مشترکین توجه داشته باشند؛ در صورت استفاده از این طرح، تعرفه مکالمه با مشترکین دیگر اپراتورها با نرخ عادی محاسبه می شود.

  این بسته های پیشنهادی که توسط هوش مصنوعی ارائه می گردد تا 90% ارزانتر از بسته های عادی بوده و کمک می کند تا مشترکین به راحتی هزینه های مکالمه خود را کاهش دهند. البته بسته های مکالمه قابلیت رزرو نداشته و صرفا زمانی که مشترک بسته فعال نداشته باشد، می تواند از آن استفاده نماید.

  نحوه فعال سازی

  برای فعال سازی بسته مکالمه همراهی، مشترکین باید مراحل زیر را طی کنند:

  • ابتدا کد دستوری # 11 * 1000 * ( ستاره 1000 ستاره 11 مربع ) را شماره گیری کنند.
  • سپس از بین بسته یا بسته های پیشنهادی شماره بسته را انتخاب نموده و بسته را فعال نمایند.

  درگاه ارتباطی:

  درگاه های ارتباطی مورد نیاز مشترکین سیم کارت دائمی و اعتباری همراه اول برای شرکت در طرح مکالمه همراهی به شرح ذیل می باشد:

  سرویس

  کد دستوری

  فعال سازی

  # 11 * 1000 *

  استعلام

  # 10 * 1000 *

  راهنما

  # 9 * 1000 *

  3. پیامک همراهی همراه اول

  این طرح که کاملا مشابه طرح های اینترنت همراهی و مکالمه همراهی می باشد، به هر یک از مشترکین سیم کارت دائمی و اعتباری همراه اول با توجه به الگوی مصرف خود بسته ای مقرون به صرفه پیشنهاد می گردد که مختص به آنهاست.

  برای فعال سازی این سرویس لازم است؛ مشترک کد دستوری # 41 * 1000 * ( ستاره 1000 ستاره 41 مربع ) را شماره گیری نموده و بعد از مشاهده بسته، شماره مورد نظر را انتخاب نماید.

  نکات مهم:

  • تنها مشترکینی می توانند از بسته های پیشنهادی پیامک همراهی استفاده کنند که حداقل 12 ماه از تاریخ فعال سازی سیم کارت آنها گذشته باشد.
  • هر مشترک در هر ماه حداکثر می تواند سه بسته پیامک همراهی را فعال کند.
  • بسته پیامک همراهی رزرو خودکار ندارد.

  درگاه ارتباطی:

  درگاه های ارتباطی مشترکین سیم کارت دائمی و اعتباری همراه اول که تمایل دارند از این طرح استفاده کنند؛ به شرح ذیل است:

  سرویس پیامک همراهی

  کد دستوری

  مشاهده و فعال سازی

  # 41 * 1000 *

  استعلام وضعیت

  # 40 * 1000 *

  راهنما

  # 9 * 1000 *

  بسته دست دوز اپراتور رایتل

  بسته پیشنهادی اپراتور رایتل برای کاربرانی که تمایل دارند بسته ای مطابق نیاز خود داشته باشند، بسته دست دوز می باشد؛ که متناسب با الگوی مصرف مشترکین طراحی می گردد. بر اساس این طرح نیازهای ارتباطی مشترکین بررسی شده و با توجه به میزان استفاده مشترک از بسته اینترنت همراه و مکالمه یک بسته ترکیبی اینترنت و مکالمه به کاربر پیشنهاد می گردد.

  با توجه به این که قیمت بسته اینترنت و مکالمه در پیشنهادهای دست دوز رایتل، همواره کمتر از سایر بسته ها و طرح پیشنهادی این اپراتور می باشد، بنابراین توصیه می شود؛ مشترکین سیم کارت های این اپراتور از این سرویس خاص و مقرون به صرفه استفاده نموده و هزینه های ارتباطی خود را کاهش دهند.

  نحوه فعال سازی سرویس دست دوز

  مشترکین رایتل می توانند هر هفته بسته دست دوز را به عنوان یک بسته مقرون به صرفه با روش های زیر فعال سازند:

  • مراجعه به اپلیکیشن رایتل من
  • شماره گیری کد دستوری # 222 * ( ستاره 222 مربع )

  بسته اختصاصی ایرانسل

  مشترکین سیم کارت دائمی ایرانسل و سیم کارت اعتباری ایرانسل نیز می توانند با مراجعه به وب سایت ایرانسل، بخش خرید بسته، گزینه بسته اختصاصی را انتخاب نموده و بسته ویژه ایرانسلی خود را که مطابق الگوی مصرف آنها می باشد؛ مشاهده نموده و در صورت تمایل فعال نمایند.

  منبع : سایت خرید و فروش سیم کارت رندباز  مهارت توجه به کودکان
  بازدید : 181
  چهارشنبه 27 ارديبهشت 1402 زمان : 10:45

  این روزها قطعا دیگر کسی نیست که که گوشی نداشته باشد وسیله ایی که باعث دگرگونی در ارتباطات فردی و جمعی شده است این روزها و در کنار آن هم پیشرفت تکنولوژی و آمدن اینترنت باعث شده است که افراد در همه جای دنیا با هم دیگر ارتباط داشته باشند.زندگی های امروزی با آمدن اینترنت باعث شده که بسیاری از آدم ها به راحتی در دنیای مجازی به چیزهایی که می خواهد برسد.تاثیرات شگرفی که این روز ها اینترنت بر روی زندگی آدم ها گذاشته است را به هیچ عنوان نمی شود کتمان کرد و اطلاعات امروزی بسیاری از افراد جامعه بر حسب وجود این اینترنت ها می باشد.نفوذ اینترنت در این زمانه به قدری زیاد است که باعث شده در طول روز بسیاری از افراد جامعه کارهایشان را با اینترنت انجام دهند و حتی کار های شخصی خود را از طریق اینترنت پیگیری کنند

  به همین خاطر هزینه های این بخش نیز به عنوان هزینه های ثابت ارتباطی افراد و خانوارها در نظر گرفته می شود. بنابراین لازم است برای جلوگیری از هزینه های اضافی، از تعرفه های هزینه های ارتباطی اپراتورهای مختلف در کشور اطلاع داشته باشید تا در صورت نیاز از بهترین و کم هزینه ترین اپراتور، امکانات مربوطه را دریافت کنید.

  در همین راستا در این مطلب با نگاهی مقایسه ای به تعرفه خدمات مختلف در اپراتورها، تلاش می کنیم تا شما را در انتخاب بهترین اپراتور از نظر تعرفه های ارتباطی و اینترنت همراهی کنیم.

  مقایسه تعرفه خدمات در اپراتورهای همراه اول، ایرانسل، رایتل و شاتل موبایل

  به طور کلی هزینه خدمات و امکانات ارائه شده از سوی اپراتورهای همراه اول، ایرانسل، رایتل و شاتل موبایل یکسان نمی باشد و مشترکین هر اپراتور بسته به نوع اشتراک خود ( دائمی، اعتباری و ... ) هر سرویسی را بر اساس قیمت مصوب و از پیش تعیین شده، دریافت می کنند.

  به همین خاطر در ادامه تعرفه خدمات مختلف مانند مکالمه، پیامک و اینترنت با جزئیات و به صورت کاملا جداگانه بیان می شود؛

  تعرفه مکالمه در اپراتورهای همراه اول، ایرانسل، رایتل و شاتل موبایل

  تعرفه مکالمه در اپراتورها معمولا بر اساس مکالمات درون شبکه و برون شبکه محاسبه می گردد که هر کدام از آنها با توجه به نوع اشتراک کاربر یعنی مشترک دائمی یا اعتباری در هر اپراتور متفاوت می باشد.

  در جدول ذیل تعرفه مکالمه اپراتورها به صورت تفکیکی بیان شده است:

  مقایسه تعرفه مکالمه در اپراتورهای همراه اول، ایرانسل، رایتل و شاتل موبایل

  نوع سیم کارت

  تعرفه به ازای هر دقیقه

  سیم کارت دائمی همراه اول

  به تلفن ثابت، همراه اول و سایر اپراتورها 599 ريال

  سیم کارت اعتباری همراه اول

  به تلفن ثابت، همراه اول و سایر اپراتورها 899 ريال

  سیم کارت دائمی ایرانسل

  به تلفن ثابت، ایرانسل و سایر اپراتورها 599 ريال

  سیم کارت اعتباری ایرانسل

  به تلفن ثابت، ایرانسل و سایر اپراتورها 899 ريال

  سیم کارت دائمی رایتل

  مکالمه درون شبکه: 100 ريال

  مکالمه برون شبکه: 555 ريال

  سیم کارت اعتباری رایتل

  مکالمه درون شبکه: 100 ريال

  مکالمه برون شبکه: 888 ريال

  سیم کارت شاتل موبایل

  مکالمه درون شبکه و برون شبکه: 888 ريال

  با توجه به جدول فوق، تعرفه مکالمه در رایتل در برخی موارد کمتر از اپراتور همراه اول و ایرانسل می باشد که این موضوع می تواند برای افرادی که مدت زمان زیادی از وقت خود را به مکالمه اختصاص می دهند، مفید باشد. علاوه بر این مدیران شرکت هایی که می خواهند برای کارکنان خود سیم کارت تهیه کنند؛ می توانند با استفاده از هزینه پایین مکالمات درون شبکه رایتلی، هزینه های خود را به میزان قابل توجهی کاهش دهند.

  تعرفه ارسال پیامک در اپراتورهای همراه اول، ایرانسل، رایتل و شاتل موبایل

  به طور کلی تعرفه پیامک در اپراتورها به صورت صفحه ای محاسبه می شود و بسته به این که فارسی باشد یا انگلیسی، تعرفه جداگانه ای خواهد داشت که در جدول ذیل به شکلی دقیق مورد بررسی قرار گرفته است:

  مقایسه تعرفه پیامک در اپراتورهای همراه اول، ایرانسل، رایتل و شاتل موبایل

  نوع سیم کارت

  تعرفه

  سیم کارت دائمی همراه اول

  پیام کوتاه فارسی به ازاء هر صفحه: 89 ریال

  پیام کوتاه انگلیسی به ازاء هر صفحه: 222 ریال

  سیم کارت اعتباری همراه اول

  پیام کوتاه فارسی به ازاء هر صفحه: 106 ریال

  پیام کوتاه انگلیسی به ازاء هر صفحه: 264ریال

  سیم کارت دائمی ایرانسل

  پیام کوتاه فارسی به خطوط همراه : 119 ریال

  پیام کوتاه انگلیسی به خطوط همراه : 252ریال

  پیام کوتاه فارسی یا انگلیسی به خطوط ثابت: 150 ريال

  سیم کارت اعتباری ایرانسل

  پیام کوتاه فارسی به خطوط همراه : 136ریال

  پیام کوتاه انگلیسی به خطوط همراه : 294ریال

  پیام کوتاه فارسی یا انگلیسی به خطوط ثابت: 150 ريال

  سیم کارت پیام رسان ایرانسل

  پیام کوتاه فارسی و انگلیسی به خطوط همراه: 140 ريال

  پیام کوتاه فارسی به خطوط همراه : 136ریال

  پیام کوتاه انگلیسی به خطوط همراه : 294ریال

  سیم کارت دائمی رایتل

  پیام کوتاه فارسی به ازاء هر صفحه: 88 ریال

  پیام کوتاه انگلیسی به ازاء هر صفحه: 220 ریال

  سیم کارت اعتباری رایتل

  پیام کوتاه فارسی به ازاء هر صفحه: 105 ریال

  پیام کوتاه انگلیسی به ازاء هر صفحه: 262 ریال

  سیم کارت شاتل موبایل

  پیام کوتاه فارسی به ازاء هر صفحه: 100 ریال

  پیام کوتاه انگلیسی به ازاء هر صفحه: 212 ریال

  تعرفه اینترنت در اپراتورهای همراه اول، ایرانسل، رایتل و شاتل موبایل

  تعرفه اینترنت در اپراتورهای مختلف به دو صورت آزاد و خرید بسته محاسبه میگردد که طبیعتا نرخ متفاوتی دارند. جزئیات تعرفه اینترنت آزاد اپراتورها به شرح جدول ذیل می باشد:

  مقایسه تعرفه اینترنت آزاد در اپراتورها همراه اول، ایرانسل، رایتل و شاتل موبایل

  نوع سیم کارت

  تعرفه اینترنت

  سیم کارت دائمی همراه اول

  به ازاء هر کیلو بایت تبادل اطلاعات: 4/. ريال

  به ازاء هر کیلو تبادل اطلاعات در سایت های منتخب داخلی: 2/. ريال

  سیم کارت اعتباری همراه اول

  به ازاء هر کیلو بایت تبادل اطلاعات: 6/. ريال

  به ازاء هر کیلو تبادل اطلاعات در سایت های منتخب داخلی: 3/. ريال

  سیم کارت دائمی ( عادی و پیام رسان ) ایرانسل

  به ازاء هر کیلو بایت تبادل اطلاعات: 4/. ريال

  به ازاء هر کیلو تبادل اطلاعات در سایت های منتخب داخلی: 2/. ريال

  سیم کارت اعتباری ( عادی و پیام رسان ) ایرانسل

  به ازاء هر کیلو بایت تبادل اطلاعات: 6/. ريال

  به ازاء هر کیلو تبادل اطلاعات در سایت های منتخب داخلی: 3/. ريال

  سیم کارت دائمی رایتل

  به ازاء هر گیگابایت تبادل اطلاعات ( 3G / 4G ) : 40،000 ريال

  سیم کارت اعتباری رایتل

  به ازاء هر گیگابایت تبادل اطلاعات ( 3G / 4G ) : 40،000 ريال

  سیم کارت شاتل موبایل

  به ازاء هر کیلو بایت تبادل اطلاعات: 6/. ريال

  جدول فوق نشان می دهد، تعرفه اینترنت در اپراتورهای همراه اول و ایرانسل کاملا یکسان سازی شده است و تنها تفاوت در تعرفه های سیم کارت دائمی و اعتباری رایتل دیده می شود که به ازای هر گیگابایت 4 هزار تومان می باشد.

  مقایسه بسته های اینترنت در اپراتورهای همراه اول، ایرانسل، رایتل و شاتل موبایل

  با توجه به این که خرید بسته، مقرون به صرفه ترین روش برای استفاده از اینترنت می باشد؛ بهتر است کاربران برای کاهش هزینه های خود با در نظر داشتن میزان نیاز، از بسته های کوتاه مدت و طولانی مدت که از سوی اپراتورها ارائه می گردد؛ استفاده کنند. به همین خاطر پیشنهاد می شود؛ قبل از خرید با مراجعه به وب سایت اپراتورها، نسبت به مدت زمان و حجم بسته ها آگاهی پیدا کنید.

  با توجه به این که ارائه کامل این بسته ها در این مطلب مقدور نمی باشد، در ادامه بررسی های خود از بسته های اپراتورها را در اختیار شما قرار می دهیم:

  • بعد از فروردین 1401 که به یکباره هزینه های اینترنت افزایش قابل توجهی داشت، اپراتورها تعداد زیادی از بسته های بلند مدت خود را که برای کاربران به صرفه تر بود؛ حذف کردند. مثلا در حال حاضر خبری از بسته های 4 ماهه ایرانسل و همراه اول نیست.
  • بسته های اینترنت یک ساله تنها از سوی اپراتور رایتل ارائه می گردد و دو اپراتور بزرگ کشور یعنی ایرانسل و همراه اول، این بسته ها را نیز حذف نمودند.
  • به طور کلی قیمت اعلامی بسته ها در اپراتورها بدون احتساب مالیات بر ارزش افزوده بوده که این مبلغ در زمان فعال سازی از اعتبار ریالی مشترکین اعتباری کسر می گردد و یا به صورت حساب پایان دوره مشترکین دائمی اضافه می گردد.
  • ترافیک مصرفی در صفحات منتخب داخلی که فهرست آنها در وب سایت اپراتورها موجود می باشد، با 50 درصد تخفیف محاسبه می گردد.
  • شاتل موبایل تنها اپراتوری است که بسته ساعتی ارائه نموده که بسته دو ساعته این اپراتور با حجم 4 گیگابایت به قیمت 9 هزار تومان می باشد.
  • همراه اول بسته ای تحت عنوان " بسته مشترکین جدید" ارائه نموده که مختص مشترکینی است که حداکثر 30 روز از تاریخ فعال سازی سیم کارتشان می گذرد.
  • بسته های کوتاه مدت و بلند مدت همراه اول قابلیت تمدید خودکار ندارند. اما بسته های ماهانه امکان رزرو خودکار داشته که پس از اتمام حجم یا زمان بسته تمدید می شوند.
  • طرح اینترنت همراهی همراه اول که بر اساس الگوی مصرف مشترک طراحی شده، به هر مشترک بسته ویژه ای را متناسب با نیاز کاربر پیشنهاد می دهد. این امکان در اپراتور ایرانسل تحت عنوان بسته های اختصاصی ارائه می گردد.
  • سرویس تعرفه ویژه مصرف آزاد اینترنت در شاتل موبایل به کاربر این امکان را می دهد تا در هنگام تمام شدن بسته اینترنت و ورود به مصرف آزاد معادل یک نهم تعرفه سایر اپراتورها هزینه کند.
  • در اپراتورهای همراه اول و ایرانسل مشترک می تواند مصرف اینترنت آزاد خود را غیر فعال کند تا از مصرف ناخواسته اینترنت جلوگیری نماید.

  سخن پایانی

  با نگاهی کلی به تعرفه ها می توان گفت: تعرفه های مکالمه همراه اول برای سیم کارت های دائمی و اعتباری متفاوت است، اما مکالمه داخل شبکه و برون شبکه برای مشترکین همراه اول قیمت یکسانی دارد. ایرانسل مکالمه داخل شبکه و خارج شبکه را یکسان محاسبه می کند و تفاوت تعرفه در نوع سیم کارت دائمی و اعتباری می باشد. در اپراتور رایتل تعرفه مکالمات درون شبکه و برون شبکه متفاوت است.

  به طور کلی ارسال پیامک برای کاربران سیم کارت رایتل کمترین هزینه را خواهد داشت، ضمن این که اپراتور ایرانسل سیم کارت های مخصوص پیام رسانی دارد که تعرفه آن با سیم کارت های معمولی یکسان نیست.

  در زمینه اینترنت بعد از فروردین 1401 تقریبا تعرفه اینترنت آزاد در اپراتورهای همراه اول و ایرانسل که از بیشترین تعداد مشترک برخوردارند، یکسان سازی شد و بسیاری از بسته های بلند مدت حذف گردید. حتی در بعضی موارد این دو اپراتور، هدیه هایی که همراه بسته ها بودند را حذف نمودند.

  تنوع بسته و قیمت در اپراتور رایتل بسیار بهتر می باشد. ضمن این که قابلیت انتقال دیتا در شاتل موبایل این امکان را به کاربران می دهد تا در زمان تمدید بسته ( تا سقف 400 مگابایت ) دیتای باقی مانده از بسته قبلی را به دوره بعد انتقال دهند.

  در نهایت توصیه می گردد کاربران با توجه به نوع نیاز خود از به صرفه ترین سیم کارت دائمی یا اعتباری استفاده نمایند تا بتوانند به راحتی هزینه های ارتباطی خود را کاهش دهند.

  منبع : سایت خرید و فروش سیم کارت رندباز
  برای ساخت بازی ایده های نو داشته باشید

  تعداد صفحات : 0

  درباره ما
  اطلاعات کاربری
  نام کاربری :
  رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • خبر نامه


  معرفی وبلاگ به یک دوست


  ایمیل شما :

  ایمیل دوست شما :  چت باکس
  captcha


  آمار سایت
 • کل مطالب : 224
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 86
 • بازدید کننده امروز : 87
 • باردید دیروز : 80
 • بازدید کننده دیروز : 81
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 247
 • بازدید ماه : 382
 • بازدید سال : 7465
 • بازدید کلی : 26773
 • کدهای اختصاصی