close
آخرین مطالب
 • تبلیغ شما در اینجا
 • طراحی سایت شخصی
 • طراحی سایت فروشگاهی
 • طراحی سیستم وبلاگدهی
 • سیستم سایت ساز اسلام بلاگ
 • مگا برد - پلتفرم خرید اینترنتی قطعات موبایل مگابرد
 • تحلیل و نمودار سازی فرم های پلاگین گرویتی وردپرس
 • اولین تولید کننده پلاگین های مارکتینگ و سئو کاملا ایرانی
 • اولین پلاگین دیجیتال مارکتینگ وردپرسی
 • loading...
  YourAds Here YourAds Here

  سایت اخبار و سیم کارت

  بازدید : 102
  يکشنبه 26 تير 1401 زمان : 13:48

  زنگ میزده و همین قضیه اعتراض مردم را به به وجود آورده است . خیلی ها از طریق پلیس فتا شکایت کرده اند و خواستار پیگیری این موضوع شده اند و بسیاری از مردم هم به نوع زنگ ها بی توجه بوده اند . به هر حال این زنگ ها فقط مخصوص ایران نمی شود و بسیار از کشور ها با این مشکل مزاحمت برای افراد را دارند.در این روز ها مردم باید حواس شان را بسیار جمع کنند تا خدایی نکرده مورد سوءاستفاده قرار نگیرند و پلیس فتا در این چند وقت بسیار خوب عمل کرده است و با پیامک هایی باعث آگاه سازی جامعه شده است و بسیار سطح آگاهی را برای مردم بالا برده است و بسیار در تلاش است که مردم دچار این سو استفاده های این طوری نشوند

  در این نوع از کلاهبرداری، فرد کلاهبردار با یک شماره از خارج کشور تماس می گیرد که پاسخگویی به تماس برای دریافت کننده تماس دارای هزینه می باشد و مخاطب تماس به دلیل ناآگاهی از این موضوع متحمل پرداخت هزینه های سنگین و نامتعارف می گردد.

  محمد امامی، مدیر کل دفتر نظارت بر خدمات ارتباطی و فناوری اطلاعات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات در این خصوص می گوید: " متاسفانه سازمان تنظیم مقررات نمی تواند اقدامی جدی در این باره انجام دهد، چرا که این یک معضل جهانی است و ما نیز مانند بقیه کشورها، فقط دریافت کننده تماس هستیم و تماس گیرندگان در کشورهای دیگر هستند."

  همان طور که مدیر کل دفتر نظارت اعلام کرده؛ به نظر می رسد پیشگیری از این موضوع تنها بر عهده مشترکین تلفن همراه بوده و آنها باید برای جلوگیری از پرداخت مبالغ نجومی، در زمان دریافت تماس های خارجی هوشیارتر از همیشه عمل کنند. البته از سوی رگولاتوری، اپراتورهای فعال در کشور نیز موظف شدند تا امنیت خاطر مشترکین خود را فراهم نموده و با ارائه راهکارهای مناسب، زمینه را برای برقراری یک ارتباط امن برقرار سازند.

  بر این اساس درحال حاضر دو روش برای مقابله با کلاهبرداری های بین المللی وجود دارد:

  روش اول: عدم پاسخگویی به شماره های مشکوک و ناشناس

  در مورد جلوگیری از کلاهبرداری به واسطه تماس های بین الملل، پیمان قره داغی، مدیر کل دفتر حفاظت از حقوق مصرف کننده در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به مشترکین توصیه می کند در زمان پاسخگویی به تماسهای این چنینی، دقت بیشتری داشته باشند. مدیر کل دفتر حفاظت از حقوق مصرف کننده در این مورد توصیه می کند که مشترکان در صورت مشاهده تماس از دست رفته بر روی تلفن همراه خود، حتما به پیش شماره دقت کنند. در صورتی که پیش شماره متعلق به ایران نبود، به هیچ عنوان با آن شماره تماس نگیرند.

  بنابراین اگر مشترکین در صورت دریافت تماس با شماره های ناشناس و مشکوک بین المللی، جلوی حس کنجکاوی خود را گرفته و از پاسخگویی به این گونه تماس ها اجتناب نمایند، به راحتی می توانند از اتفاقات و مشکلات بعدی که منجر به درآمدزایی مبدا تماس و تحمیل شدن هزینه های سنگین برای مشترک می گردد؛ جلوگیری نمایند.

  روش دوم: مسدود سازی تماس های بین الملل

  اگر چه عدم پاسخگویی به تماس های خارجی ناشناس می تواند به عنوان یک روش راحت و سریع، بسیار مفید و کاربردی باشد، ولی مشترکین می توانند در صورت تمایل تمامی تماس های ورودی از خارج کشور را بر روی خط خود مسدود کنند. این اتفاق کاملا شبیه مسدود سازی تماس های ورودی و خروجی بین المللی در تلفن های ثابت بوده و در صورت اجرا، دیگر تماسی از خارج کشور با شماره مشترک برقرار نمی شود.

  با توجه به این که دو اپراتور برتر تلفن همراه در کشور، راه هایی را برای مسدود سازی تماس های بین الملل در نظر گرفته اند، مشترکین سیم کارت های دائمی و اعتباری این اپراتورها می توانند در صورت اطمینان از قطع تماس های بین الملل از روش های ذیل استفاده نمایند:

  مسدود سازی تماس بین الملل در سیم کارت های همراه اول

  سرویس محدودیت مکالمه بین الملل ( تماس های 00 به شماره های خارج از کشور) که اپراتور همراه اول برای کلیه مشترکین خود در نظر گرفته است، به عنوان یک راهکار مناسب برای جلوگیری از سوء استفاده و کلاهبرداری های این چنینی می تواند کارگشای مشترکینی باشد که نیازی به تماس های بین الملل ندارند.

  تمامی مشترکین سیم کارت دائمی همراه اول و سیم کارت اعتباری همراه اول می توانند با استفاده از کد های دستوری که در جدول ذیل آمده به صورت رایگان نسبت به مسدود سازی تماس های بین الملل خود اقدام نمایند:

  نوع درخواست

  کد دستوری

  ایجاد محدودیت مکالمه بین الملل

  # 1 * 2922 * 10 *

  رفع محدوددیت مکالمه بین الملل

  # 2 * 2922 * 10 *

  اعلام وضعیت محدودیت

  # 0 * 2922 * 10 *

  دریافت راهنمای سرویس

  # 9 * 2922 * 10 *

  علاوه بر این همراه اول به مشترکین خود هشدار می دهد در صورت مشاهده هر گونه تماس بین الملل از دست رفته، به کد کشور تماس گیرنده توجه نموده و در صورتی که شماره مشکوک یا ناشناس به نظر می رسید، از تماس مجدد با شماره اکیدا خودداری نمایند.

  مشترکین سیم کارت دائمی و سیم کارت اعتباری همراه اول می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سرویس مکالمه بین الملل به وب سایت این اپراتور به آدرس https://mci.ir/international-call مراجعه نمایند.

  مسدود سازی تماس بین الملل در اپراتور ایرانسل

  اپراتور ایرانسل نیز برای جلوگیری از هر گونه کلاهبرداری به واسطه تماس های بین الملل، از شهریور ماه 1395 کدهای دستوری اختصاصی برای مسدود سازی این تماس ها در نظر گرفته که در دسترس کاربران بوده و به آنها کمک می کند تا از سودجویی افراد کلاهبردار پیشگیری نمایند.

  به همین منظور مشترکین سیم کارت دائمی ایرانسل و سیم کارت اعتباری ایرانسل، می توانند در صورت تمایل برای مسدود سازی تماس های بین الملل به صورت رایگان از کد دستوری که در جدول زیر آمده استفاده نمایند:

  نوع درخواست

  کد دستوری

  مسدود سازی تماس های بین الملل

  # 1 * 8 * 1* 555 *

  فعال سازی تماس های بین الملل

  # 1 * 8 * 1* 555 *

  بر اساس اعلام روابط عمومی ایرانسل، استفاده از کد های دستوری ذکر شده، امکان تماس با خطوط بین المللی را به طور کامل مسدود ساخته و از کلاهبرداری هایی که به شیوه " تماس از دست رفته ناشناخته بین المللی " صورت می پذیرد، جلوگیری می نماید. علاوه بر این توصیه می شود در صورتی که مشترک دریافت کننده تماس بین الملل می باشد، به زمان تماس دقت نموده و در صورتی که بر روی صفحه گوشی به جز کدهای 0098 یا 98+ کد دیگری مشاهده کرد، بلافاصله تماس را قطع نموده و شماره را بررسی نماید.

  درست است که بعد از اعلام رگولاتوری اپراتورها تلاش نمودند تا همسو با توسعه تکنولوژی و بسط زیر ساخت های ارتباطی، اقدام به طراحی بسترهای امن برای مشترکین خود نموده و راهکارهای مسدود سازی خطوط بین الملل را پیشنهاد دهند؛ ولی این روش برای مشترکینی که هیچ دوست و آشنایی در خارج از کشور نداشته و مطمئن هستند؛ هیچ تماس بین المللی دریافت نخواهند کرد، مناسب تر و کاربردی تر می باشد.

  در هر صورت، هوشیاری کامل کاربران در زمان پاسخگویی به تماس های خارجی، بهترین و مفید ترین راهکار برای جلوگیری از هر گونه سوء استفاده و کلاهبرداری از طریق تماس ها بین الملل می باشد که نه تنها شرایط را برای کلاهبرداران سخت تر می سازد بلکه فضا را برای برقراری یک ارتباط لذت بخش هموار می سازد.

  منبع : سایت خرید و فروش سیم کارت رندباز

  نایت گارد دندان برای چه افرادی لازمه ؟
  نظرات این مطلب

  تعداد صفحات : 0

  درباره ما
  اطلاعات کاربری
  نام کاربری :
  رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • خبر نامه


  معرفی وبلاگ به یک دوست


  ایمیل شما :

  ایمیل دوست شما :  چت باکس
  captcha


  آمار سایت
 • کل مطالب : 243
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 101
 • بازدید کننده امروز : 92
 • باردید دیروز : 224
 • بازدید کننده دیروز : 126
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 1315
 • بازدید ماه : 4258
 • بازدید سال : 19602
 • بازدید کلی : 38910
 • کدهای اختصاصی