close
آخرین مطالب
 • تبلیغ شما در اینجا
 • طراحی سایت شخصی
 • طراحی سایت فروشگاهی
 • طراحی سیستم وبلاگدهی
 • سیستم سایت ساز اسلام بلاگ
 • مگا برد - پلتفرم خرید اینترنتی قطعات موبایل مگابرد
 • تحلیل و نمودار سازی فرم های پلاگین گرویتی وردپرس
 • اولین تولید کننده پلاگین های مارکتینگ و سئو کاملا ایرانی
 • اولین پلاگین دیجیتال مارکتینگ وردپرسی
 • loading...
  YourAds Here YourAds Here

  سایت اخبار و سیم کارت

  بازدید : 88
  شنبه 8 مرداد 1401 زمان : 11:53

  با شروع ماه محرم خیلی از مردم علاقه دارند که در این ماه به کربلا سفر کرده و در آنجا به عزاداری سید و سالار شهیدان ابا عبدالله حسین (ع) بپردازند. بسیاری از مردم که این روز ها علاقه ایی به رفتن کربلا دارند بزرگ ترین دغدغه آنها این است که بتوانند از کربلا به خویشان خود زنگ بزنند .این مسئله باعث شده که خیلی ها با این که علاقه دارند به کربلا بروند نتوانند به دیدار حرم امام حسین (ع) بروند. اما مثل همیشه اپراتور ها در تلاش هستند که این مشکل را برای زائران حل کنند که هر کسی که علاقه به رفتن کربلا را دارند بتوانند بدون مشکل به زیارت بروند .مردم می توانند با خرید رومینگ بین الملل می توانند بدون مشکل به کربلا بروند و به راحتی به زیارت بپردازند .با حل این مشکل بسیاری پس از دوسال که کرونا بوده می توانند به راحتی به شهر های زیارتی در کشور عراق بروند.

  از همان زمان های دور که سیر و سیاحت بسیار کم و به ندرت صورت می پذیرفت و سفرها با سختی ها و مشقات فراوان همراه بودند، تابستان بهترین فصل سفر بود، زیرا شرایط و آب و هوایی به گونه ای بود که سفر را دلپذیرتر و لذت بخش تر می کرد. البته ایرانیان از همان روزهای بسیار قدیم، بیش از آن که به سفرهای سیاحتی اهمیت بدهند، بیشتر به دنبال سفرهای زیارتی بودند و تلاش می کردند تا به هر بهانه ای خود را به این مکان های مقدس برسانند و با زیارت مکان های مقدس، حال و هوای تازه ای به روح و روان خود ببخشند.

  امسال با پایان یافتن ماه ذی الحجه، کم کم بوی محرم و اربعین حسینی بهانه ای است برای عاشقان زیارت تا بعد از چند سال دوری در راهپیمایی اربعین شرکت کرده و سفری زیارتی داشته باشند. این سفر نیز مانند همه سفرهای خارجی چالش های مخصوص به خود را خواهد داشت که در این مطلب ما تلاش می کنیم تا راه های ارتباطی زائران با ایران را مورد بررسی قرار دهیم تا از دغدغه مسافران در این مورد کم کنیم.

  راه های ارتباطی زائران با ایران در سفر اربعین:

  در این سفر مانند همه سفرهای خارجی، مسافران می توانند از دو روش "رومینگ بین الملل و یا خرید سیم کارت های عراقی" برای ارتباط با داخل کشور استفاده نمایند. استفاده از هرکدام از این روش ها مزیت ها و معایب خود را خواهد داشت که در این مطلب به آن می پردازیم، تا به شما برای انتخاب کمک کنیم.

  1. استفاده از رومینگ بین الملل

  فعال سازی سرویس رومینگ بین الملل و استفاده از شماره تلفن خود در کشور مقصد، یکی از راحت ترین روش های ارتباطی با کشور مبدا می باشد که معمولا مسافران بسیار علاقمند به این روش می باشند. به همین خاطر این امکان از سوی همه اپراتورها برای کلیه مسافران به شهر های عراق وجود داشته و مشترکین تنها باید این سرویس را بر روی گوشی هوشمند خود فعال سازند. نحوه فعال سازی این سرویس برای هر یک از اپراتورها به شرح ذیل می باشد:

  اپراتور همراه اول

  همراه اول به عنوان اولین و بزرگترین اپراتور فعال در کشور امکان استفاده از این سرویس را برای کلیه کاربران سیم کارت اعتباری همراه اول و سیم کارت دائمی همراه اول خود فراهم نموده است که کاربران می توانند با شماره گیری کد دستوری # 61 * 1* ( ستاره 1 ستاره 61 مربع ) آن را فعال سازند.

  مشترکین اپراتور همراه اول در عراق به شبکه های اپراتورهای عراقی Korek ، Zain ،Asiacell متصل شده و از خدمات و سرویس های مربوط به آنها استفاده می نمایند.

  تعرفه رومینگ همراه اول در سال 1401

  نوع خدمات

  قیمت

  مکالمه با ایران

  10,500 تومان

  مکالمه دریافتی

  7,500 تومان

  مکالمه داخلی

  5,500 تومان

  ارسال پیامک

  4,000 تومان

  اینترنت همراه ( هر مگابایت )

  3,000 تومان

  اپراتور ایرانسل

  کاربران سیم کارت دائمی ایرانسل و سیم کارت اعتباری ایرانسل نیز برای استفاده از سرویس رومینگ بین الملل، می توانند با شماره گیری کد دستوری # 1 * 1111 * ( ستاره 1111 ستاره 1 مربع ) این سرویس را فعال سازند و از خدمات آن بهره مند گردند. البته مشترکین توجه داشته باشند بعد از بازگشت به ایران این سرویس را با شماره گیری کد دستوری # 2 * 1111 * ( ستاره 1111 ستاره 2 مربع ) غیر فعال سازند.

  تعرفه سرویس رومینگ بین الملل ایرانسل در سال 1401

  نوع ارتباط

  قیمت

  مکالمه ثابت با ایران

  4,500 تومان

  مکالمه همراه با ایران

  8,000 تومان

  هزینه هر پیامک

  2,000 تومان

  اپراتور رایتل

  سرویس رومینگ بین الملل به صورت خودکار بر روی کلیه سیم کارت های رایتل فعال بوده و کاربران لازم نیست برای فعال سازی آن دستورالعمل خاصی را دنبال کنند.

  تعرفه های رومینگ بین الملل در اپراتور رایتل در سال 1401

  نوع ارتباط

  قیمت

  مکالمه با ایران

  23,000 تومان

  مکالمه دریافتی

  21,000 تومان

  مکالمه داخلی

  23,000 تومان

  ارسال پیامک

  7,000 تومان

  اینترنت همراه ( هر کیلو بایت)

  4678 تومان

  2. خرید سیم کارت عراقی

  خرید سیم کارت در کشور مقصد یکی دیگر از گزینه های پیش رو برای مسافران می باشد که امکان استفاده از خدمات ارتباطی و شبکه ای این سیم کارت ها را برایشان مقدور می سازد.

  کشور عراق نیز مانند همه کشورها تلاش می کند تا با ارائه سیم کارت های مناسب شرایط را برای مسافران و خصوصا زائران دلپذیرتر ساخته و امکان استفاده راحت و سریع از خدمات ارتباطی را با پرداخت مبلغی اندک برای آنها فراهم کند.

  در حال حاضر در عراق سه اپراتور اصلی آسیا سل، زین و کورک تلکام آماده ارائه خدمات به مسافران می باشند که در ادامه به طور خلاصه کیفیت خدمات در آنها را بررسی می کنیم:

  • اپراتور آسیا سل

  در اپراتور آسیا سل امکان استفاده از خدمات با تعرفه نیم بها برای ارتباطات درون شبکه ای برای کاربران وجود دارد. بنابراین اگر به صورت جمعی مسافرت می کنید، در صورت استفاده همه اعضای گروه از این سیم کارت، هزینه ارتباطات شما نصف خواهد شد. مشترکین برای فعال سازی این سرویس باید عدد 2 به سرشماره 293 ارسال نمایند.

  البته در حال حاضر به دلیل این که در سال های گذشته سفر به عتبات در ایام کرونا تعطیل بود، قیمت هزینه های این اپراتورها به طور دقیق مشخص نمی باشد. ولی هزینه تماس درون شبکه بر اساس تعرفه سال 98 به ازای هر ثانیه 3 دینار و هزینه تماس با دیگر اپراتورهای عراق به ازای هر ثانیه 5 دینار بود. هزینه فعال سازی سرویس نیم بها نیز بر اساس تعرفه سال 98 ، پنج هزار دینار بود.کاربران برای دریافت تنظیمات اینترنت نیز لازم بود یک پیامک خالی به سرشماره 1960 ارسال کنند.

  • اپراتور زین

  در این اپراتور نیز هزینه ارتباطات درون شبکه ای به صورت نیم بها خواهد بود و کاربران باید برای دریافت آن عدد 2 را به سرشماره 2034 ارسال نمایند. هزینه اولیه فعال سازی بسته های تعرفه ای نیم بها نیز در سال 98 پنج هزار دینار عراقی بود. استفاده از این سیم کارت در بین مدیران کاروان ها امری رایج و متداول می باشد.

  • اپراتور کورک تلکام

  در این اپراتور نیز مانند بقیه سیم کارت های عراقی، تعرفه های درون شبکه ای به صورت نیم بها خواهد بود که کاربران باید برای دریافت آن کد دستوری # 254 * ( ستاره 254 مربع ) را شماره گیری نمایند و با پرداخت 1500 دینار ( بر اساس تعرفه سال 98 ) شش مخاطب را برای مکالمه نیم بها انتخاب نمایند.

  در اینجا به برخی از پرکاربردترین کدهای دستوری برای دریافت خدمات از سیم کارت های عراقی اشاره می کنیم که کاربران در صورت نیاز می توانند از آنها استفاده نمایند:

  نام سیم کارت

  طریقه شارژ کردن

  باقیمانده شارژ

  لیست بسته های اینترنتی

  هزینه تماس با ایران ( بر حسب دقیقه)

  هزینه پیام کوتاه

  مرکز تماس

  آسیا سل

  #کدشارژ*133*

  133#*

  299#*

  280 دینار

  150 دینار

  333

  زین

  #کدشارژ*101*

  100#*

  321#*

  270 دینار

  150 دینار

  107

  کورک تلکام

  #کدشارز*221*

  211#*

  250#*

  260 دینار

  150 دینار

  411

  توجه داشته باشید قیمت های اعلامی در جدول بر اساس تعرفه سال 98 بوده و قطعا این هزینه ها برای سال جاری تغییر اساسی خواهد داشت. هزینه مکالمه نیز بر حسب دقیقه محاسبه می گردد و این بدان معناست که هزینه مکالمه 1 تا 60 ثانیه ،برابر با یک دقیقه می باشد. مثلا هزینه مکالمه یک دقیقه و یک ثانیه برابر با 2 دقیقه محاسبه می شود.

  نحوه خرید سیم کارت های عراقی

  در سال های گذشته به دلیل سردرگمی زائران برای خرید سیم کارت های عراقی، در دفتر مرزی مهران امکان خرید این سیم کارت ها وجود داشت. ولی به طور معمول در تمامی کشورها معمولا در پایانه های ورودی، امکان خرید این سیم کارت ها برای مسافران فراهم می باشد.

  قیمت سیم کارت ها در سال 1401 هنوز مشخص نشده و قطعا باید منتظر ماند تا تعرفه های سال جاری مشخص و اعلام گردد. در سال 98 سیم کارت های عراقی از اعتبار 30 روزه برخوردار بودند و قیمتی بین 15،000 تا 20،000 تومان داشتند.

  برای زائران عتبات استفاده از هرکدام از روش های ذکر شده ( خرید سیم کارت یا فعال سازی رومینگ ) می تواند مزایا و معایب مخصوص به خود را داشته باشد که لازم است کاربران به همه جوانب موضوع توجه داشته باشند و سپس به انتخاب یک شیوه برای ارتباط با ایران استفاده نمایند.

  مثلا این که با توجه به ازدحام جمعیت در روزهای اربعین، بسترهای ارتباطی کشور عراق ضعیف شده و برقراری ارتباط با ایران با چالش های جدی روبرو خواهد شد. از طرفی دیگر بهره مندی از خدمات ایرانی از طریق رومینگ بین الملل نیز هزینه زیادی را به مسافران تحمیل می کند که اصلا خوشایند نیست، زیرا علاوه بر هزینه های تماس و اینترنت و... در صورتی که کسی با مسافر تماس بگیرد، هزینه این مکالمه در رومینگ بین الملل از حساب مسافران کسر می گردد. تجربه نشان می دهد در سال های گذشته اپراتورها، در راستای رفاه حال زائران و مدیریت بهتر هزینه های مالی بسته های رومینگ اربعین طراحی می کردند که از قیمت های مناسب و اقتصادی برخوردار بودند. بنابراین امکان دارد این بسته ها و سرویس ها امسال نیز معرفی گردند.

  البته توجه به این نکته نیز حائز اهمیت است که به دلیل مسافرت گروهی زائران و هزینه بسیار پایین سیم کارت های عراقی، انتخاب این شیوه برای ارتباطات درون شبکه به صرفه تر و منطقی می باشد. اگر چه در سال های گذشته نحوه خرید سیم کارت های عراقی برای مسافران کمی سخت و گیج کننده بود ولی آنها می توانند با کسب آگاهی و خرید سیم کارت در مرز مهران از مشکلات این بخش بکاهند.

  آنچه که بیان شد به نوعی شرایط پیش روی زائران در سفر اربعین حسینی خواهد بود که لازم است آنها با آگاهی کامل نسبت به یکی از روش های بیان شده برای ارتباط با ایران استفاده نمایند.

  منبع : سایت خرید و فروش سیم کارت رندباز

  بایدها و نبایدهای بعد از رابطه جنسی| رابطه موفق
  نظرات این مطلب

  تعداد صفحات : 0

  درباره ما
  اطلاعات کاربری
  نام کاربری :
  رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • خبر نامه


  معرفی وبلاگ به یک دوست


  ایمیل شما :

  ایمیل دوست شما :  چت باکس
  captcha


  آمار سایت
 • کل مطالب : 243
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 209
 • بازدید کننده امروز : 200
 • باردید دیروز : 224
 • بازدید کننده دیروز : 126
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 1423
 • بازدید ماه : 4366
 • بازدید سال : 19710
 • بازدید کلی : 39018
 • کدهای اختصاصی